JUMO_PI_2146_Geschaeftsentwicklung_2018
JUMO CORPORATE GROUP KONTYNUUJE KURS ROZWOJU W 2018 R.

Silny wzrost sprzedaży i możliwości dzięki megatrendom

Grupa korporacyjna JUMO z siedzibą w Fuldzie w Niemczech również w 2018 roku mogła skorzystać z globalnych trendów wzrostowych. Skonsolidowany obrót wzrósł o 14 milionów euro. Jednak globalne ryzyka tłumią oczekiwania na rok 2019.

Pliki do pobrania

Zdjęcie prasowe
(JPG, 1.1 mB)
Wizytówka
( VCF, 246 B)

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z minionego roku finansowego. Trend wzrostowy z poprzedniego roku utrzymał się i udało nam się zwiększyć sprzedaż z 234 mln euro w 2017 roku do 248 mln euro. Od 2008 roku nasze skonsolidowane obroty wzrosły o 39%" - powiedział Bernhard Juchheim, partner zarządzający grupy korporacyjnej JUMO.

"Rozwijaliśmy się wbrew trendowi w branży, osiągając plus 6%. Według stowarzyszenia branżowego ZVEI obroty całej niemieckiej branży elektrycznej wzrosły w 2018 roku tylko o 2,6%" - dodaje Michael Juchheim, który zarządza firmą wraz z ojcem jako partner zarządzający.

JUMO Niemcy udało się zwiększyć obroty z poprzedniego roku o 6% do 178 mln euro. Krajowy wzrost wyniósł 4%, natomiast eksport wzrósł o 7%. Wskaźnik eksportu przedsiębiorstwa utrzymał się na stałym poziomie 54%. Jest to o ok. 2% więcej niż średnia dla branży w Niemczech.

"Nasz model rozwoju jako dostawcy produktów i rozwiązań dla klientów z różnych branż nadal się opłaca. Jednocześnie innowacje, takie jak technologia czujników plastikowych JUMO plastoSENS, pozwalają nam otwierać nowe rynki" - potwierdza Michael Juchheim.

Dzięki solidnej sytuacji finansowej i dobrej płynności finansowej, w 2018 roku na całym świecie dokonano inwestycji w maszyny, urządzenia i narzędzia o wartości 10,2 mln euro. W 2019 roku suma ta będzie znacznie wyższa ze względu na szeroko zakrojone działania związane z ekspansją i relokacją.

 

Sytuacja w zakresie zatrudnienia


JUMO kontynuuje rozbudowę swojej kadry pracowniczej. Na koniec 2018 r. grupa korporacyjna zatrudniała na całym świecie 2 328 osób. W zakładzie w Fuldzie i w niemieckich oddziałach zatrudnionych było 1 401 osób, z czego 108 osób to praktykanci. W zagranicznych spółkach zależnych zatrudnionych było 927 osób. Limit praktyk zawodowych w JUMO jest nadal wyjątkowo wysoki. W związku z tym JUMO mogło zatrudnić w ubiegłym roku 40 nowych praktykantów i stażystów. W ciągu ostatnich 10 lat liczba pracowników w całej grupie wzrosła o 40%.


Możliwości wzrostu dzięki megatrendom

 

Tematy takie jak cyfryzacja, łączność, bezpieczeństwo czy energia i środowisko będą w najbliższych latach determinować rozwój społeczny i gospodarczy. Według Michaela Juchheima JUMO ma bardzo dobrą pozycję we wszystkich tych kwestiach i może przyczynić się do pokonania związanych z nimi wyzwań zarówno poprzez produkty, jak i rozwiązania. Już przed laty JUMO zidentyfikowało technologie wodne i ściekowe oraz energię odnawialną jako rynki wzrostowe, dzięki czemu przyspieszyło rozwój produktów dla tych branż. Kompleksowy projekt transformacji kładzie obecnie podwaliny pod reorganizację grupy przedsiębiorstw w zakresie cyfryzacji.

 

Perspektywy na 2019 r.

 

W 2018 roku niemiecki produkt krajowy brutto odnotował silny wzrost o 1,5%. Prognoza na rok 2019 to tylko 1,0%. Niemiecka branża elektryczna spodziewa się identycznego wzrostu w przemyśle. JUMO wyraźnie zobowiązało się do osiągnięcia ponadprzeciętnego celu wzrostu i planuje zwiększyć sprzedaż o 4% do 258 mln euro w 2019 roku. Mimo to JUMO przewiduje nieco niższy wzrost przedsiębiorstwa niż w roku poprzednim ze względu na globalne ryzyko gospodarcze.Czy mają Państwo jakieś pytania?


Rzecznik prasowy

Michael Klose +49 661 6003-2346 +49 661 6003-2346