Projekt w pełni zgodny z harmonogramem i budżetem

Nowy zakład JUMO w Parku Technologicznym: "Sprawy posuwają się naprzód skokowo"

"Sprawy posuwają się naprzód skokowo" - mówi zachwycony Stefan Reith, kierownik projektu JUMO dla nowego zakładu w Parku Technologicznym Fulda-West. Zła pogoda w lipcu nie mogła wpłynąć na Reitha i jego zespół. "Nadrobiliśmy niedogodności spowodowane trzytygodniowym okresem deszczowym i nadal jesteśmy kilka dni przed terminem" - mówi.

Do pobrania

Zdjęcie prasowe
(ZIP, 11.51mB)
Wizytówka
( VCF, 246B)

Koszty również pozostają w planowanym zakresie. Podkreśla, że cały zespół jest wysoce zmotywowany, a współpraca między poszczególnymi działami przebiega ramię w ramię. Reith jest pod wrażeniem doświadczenia zaangażowanych firm. "Firmy rzemieślnicze i partnerskie dysponują ogromną wiedzą techniczną i wieloletnim doświadczeniem. Jest to podstawa szybkiego postępu budowy" - podkreśla kierownik projektu JUMO.

Obecnie trwają prace betoniarskie ostatniej sekcji powłoki konstrukcyjnej w piwnicy, a wszystkie ściany zostały już ustawione. Układane są także ostatnie stropy filigran nad piwnicą.

Produkcja ścian lodowych - w temperaturze 30°C

W tym tygodniu rozpoczęto wykopy pod fundamenty 2 klatek schodowych. Ponadto w tym tygodniu położono panele sufitowe nad korytarzem dostaw i logistyki - po raz pierwszy osiągnięta zostanie pełna wysokość budynku!

Równocześnie trwa montaż podpór, rygli i fartuchów przeciwmrozowych. "Już teraz musimy myśleć o zimie, mimo że pracownicy budowlani zmagają się obecnie z temperaturą 30°C na placu budowy" - mówi Reith.

Powierzchnia produkcyjna około 13 000 metrów kwadratowych

JUMO buduje zakład do produkcji czujników temperatury i ciśnienia w Parku Technologicznym o powierzchni produkcyjnej około 13 000 metrów kwadratowych. Te obszary produktów odnotowały ostatnio ponadprzeciętny wzrost. JUMO widzi tu również duży potencjał w nadchodzących latach. Kosztujący 50 milionów euro nowy budynek jest największą inwestycją w historii JUMO.

Odwierty geotermalne w najbliższych dniach

Zgodnie z obecnymi planami, JUMO całkowicie zrezygnuje z paliw kopalnych. Elektrownia geotermalna ma być wykorzystywana do wspomagania ogrzewania. Pokryje ona obciążenie szczytowe, podczas gdy obciążenie podstawowe będzie w całości zaspokajane przez odzysk ciepła z procesów produkcyjnych.

Odwierty testowe odbyły się w tygodniu 28 sierpnia. "Dzięki temu wiemy, ile odwiertów musimy wykonać w celu pozyskania energii geotermalnej" - wyjaśnia Reith.

Systemy chłodzenia i wentylacji nowego zakładu będą w przeważającej mierze zasilane prądem generowanym przez system fotowoltaiczny.

Masz jakieś pytania?


Rzecznik prasowy

Michael Klose +49 661 6003-2346 +49 661 6003-2346