Bernhard Juchheim JUMO-Geschäftsführer in der 2. Generation
Profil i filozofia firmy

Twój partner w dziedzinie czujników i rozwiązań automatyki

JUMO jest wiodącym dostawcą systemów i rozwiązań w zakresie technologii czujników przemysłowych i automatyki. Oprócz komponentów do pomiarów temperatury, analizy cieczy, ciśnienia, poziomu, przepływu i wilgotności, JUMO koncentruje się również na wyzwaniach automatyki, takich jak rejestracja i monitorowanie, jak również sterowanie i automatyzacja.

Poszukiwanie rozwiązania i zorientowanie na klienta

Biznesowo JUMO postrzegane jest jako tzw. "Hidden Champion". Ta rodzinna firma, obecnie już w drugim i trzecim pokoleniu, jest światowym liderem w dziedzinie przemysłowych czujników temperatury. Jako przedsiębiorstwo high-tech charakteryzuje się szczególnie wysokim stopniem innowacyjności, ponadprzeciętnym pionowym zakresem produkcji i szerokim spektrum produktów. Od ponad 75 lat w centrum uwagi znajduje się klient i odpowiednie dla jego potrzeb rozwiązanie.

JUMO specjalizuje się w szybkim i elastycznym spełnianiu indywidualnych wymagań. Szeroki asortyment produktów oferuje komponenty i systemy dla niemal wszystkich branż, które zajmują się planowaniem, budową, konserwacją i optymalizacją maszyn oraz urządzeń. Rozwiązania JUMO to kompletny łańcuch pomiarowy z jednego źródła.

Komponenty i rozwiązania JUMO

  • są specjalnie dostosowane do Twoich potrzeb
  • gwarantują niezawodność, bezpieczeństwo i najwyższą jakość
  • są wspierane przez indywidualny i wyspecjalizowany serwis w całym cyklu produkcyjnym

Wywiad z Bernhardem Juchheimem

Bernhard Jucheim dyrektor zarządzający JUMO

Dla Bernharda Juchheima orientacja na klienta stanowi centralny punkt polityki firmy.

Bernhard Jucheim dyrektor zarządzający JUMO

Bernhard Juchheim, podobnie jak jego ojciec i założyciel firmy, przywiązuje dużą wagę do jakości produktów JUMO.

Jako Partner Generalny podkreśla, że poszukiwanie rozwiązań było siłą napędową JUMO od momentu jego powstania.

Wasz sukces jest naszą motywacją

To właśnie poszukiwanie rozwiązań napędza JUMO od 75 lat. Naszym celem jest wspólnie z naszymi klientami, uczynienie świata trochę lepszym. Można tego dokonać za pomocą produktów, które zapewniają czystą wodę lub technologii, które pomagają oszczędzać cenne surowce i energię. Obok wielu innych branż, w których stosowana jest technologia JUMO, w centrum uwagi znajdują się przede wszystkim wyżej wymienione obszary. Są to niewątpliwie branże zorientowane na przyszłość ponieważ oszczędność zasobów i zapewnienie czystej wody coraz większej liczbie ludzi jest niezbędne dla nas i dla przyszłych pokoleń.

Zrównoważony rozwój jest jedną z głównych zasad zarządzania biznesem w JUMO. Dawna fabryka termometrów od samego początku rozwijała się organicznie i bez jakichkolwiek przejęć. Z właściwym wyczuciem proporcji, asortyment produktów został rozszerzony, a firma rodzinna umiędzynarodowiona: do termometrów po czujniki, od 6 pracowników w momencie powstania firmy do grupy firm z branży high-tech, zatrudniającej ponad 2500 pracowników na całym świecie.

Razem w cyfrową przyszłość

Chcielibyśmy nadal podążać tą drogą wraz z Państwem i wspierać Was w digitalizacji i przejściu na Przemysł 4.0, ponieważ samokontrolujące się i połączone w sieć procesy produkcyjne działają wyłącznie w oparciu o niezawodną technologię czujników. 

Już dziś procesy mogą być monitorowane, a wkrótce także kontrolowane, za pomocą aplikacji JUMO smartCONNECT App. Dzięki czujnikom temperatury i ciśnienia z IO-Link, dane z czujników, parametryzacja i diagnostyka mogą być pobierane i wywoływane przy minimalnym wysiłku. To z kolei pozwala na optymalną ocenę stanu instalacji przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa.

W przyszłości nadal będziemy rozszerzać ten sektor usług poprzez swoją ofertę produktową i m.in. dane gromadzone przez czujniki udostępniać w chmurze. W dobie transformacji cyfrowej JUMO jest nadal innowacyjnym, kompetentnym i niezawodnym partnerem dla swoich klientów.