Twoja osoba kontaktowa


Menedżer produktu ds. podzespołów elektronicznych

Birger Haseneier +49 661 6003-9746 +49 661 6003-9746


Sprzedaż operacyjna modułów elektronicznych

Astrid Kemmerzell +49 661 6003-541 +49 661 6003-541


Sprzedaż operacyjna modułów elektronicznych

Carina Vorderbrüggen +49 661 6003-853 +49 661 6003-853


Doradztwo techniczne ds. podzespołów elektronicznych

Birger Haseneier +49 661 6003-9746 +49 661 6003-9746

Moduły elektroniczne

Kompleksowa usługa EMS dla wszystkich aspektów komponentów elektronicznych

Linie pozycjonowania SMD są sercem naszej produkcji modułów elektronicznych. Są one wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt z uwagi na coraz bardziej skomplikowane i coraz mniejsze komponenty. Na powierzchni produkcyjnej ok. 1100 m² znajdują się 3 kompletne linie pozycjonujące, które mogą rozmieszczać do 215 000 komponentów na godzinę.

Insert your alternative text

Wymagania naszych klientów są dla nas niezwykle ważne. Dzięki temu możemy reagować na nie elastycznie i indywidualnie, produkując zarówno małe ilości, jak i średnie serie produkcyjne. Aby zapewnić wysoki poziom jakości, zmontowane moduły SMD są sprawdzane przez zautomatyzowane systemy kontroli optycznej (AOI).

Nasi klienci pochodzą z wielu branż, w tym z branży elektroniki przemysłowej, techniki medycznej i technologii czujników. JUMO jest dla Ciebie właściwym partnerem, jeśli szukasz kompetentnego i niezawodnego dostawcy usług w zakresie modułów elektronicznych.Specjalistyczna wiedza branżowa: elektronika przemysłowa, technika medyczna i technika czujników.

Inskrypcja laserowa

Nasze usługi

  • Etap przygotowawczy
  • Produkcja
  • Zarządzanie jakością

Etap przygotowawczy

Logistyka / zaopatrzenie w materiały

Nasz dział zakupów strategicznych i operacyjnych korzysta z międzynarodowego wyboru dostawców. Pula dostawców charakteryzuje się długoletnimi relacjami biznesowymi i oferuje wysoki stopień niezawodności. Ponad 15000 komponentów elektronicznych w bazie danych JUMO daje nam możliwość elastycznego działania. Po wcześniejszej konsultacji zapewnimy Państwu dostęp do bazy danych komponentów JUMO. Tutaj można wyszukiwać komponenty, które są już używane przez firmę JUMO. Nasz system zarządzania zapasami zapewnia optymalne zaopatrzenie w materiały. Gwarantujemy, że wszystkie dane specyficzne dla klienta będą traktowane poufnie.

Projektowanie / przygotowanie danych

Na podstawie Państwa listy części, schematu i przybliżonego rozmieszczenia opracowujemy dla Państwa układ i odpowiednie dokumenty gotowe do produkcji. Na podstawie Państwa danych CAD, list części, danych Gerber i współrzędnych rozmieszczenia tworzymy wszystkie niezbędne plany pracy, programy rozmieszczenia i dokumenty produkcyjne.


Zapraszamy do przyjrzenia się naszej produkcji

Przekonaj się sam o naszej jakości i know-how.

Nagranie wideo z produkcji

Produkcja

Pozycjonowanie elementów SMD

Nasz układ do rozmieszczania elementów SMD jest bardzo elastyczny (składa się z trzech linii), dzięki czemu mamy możliwość rozmieszczania wszystkich popularnych typów komponentów SMD. Dodatkowo, optyczne centrowanie SMD zapewnia ich bezpieczne umieszczenie na płytce drukowanej. Dotyczy to również elementów specjalnych. Roczna wydajność wynosi obecnie 150 milionów komponentów. Ponadto, dzięki trzyzmianowemu trybowi pracy linii do montażu SMD, osiągamy krótkie terminy dostaw dla naszych klientów.

Rozmieszczanie elementów THT

W naszej produkcji posiadamy 10 półautomatycznych urządzeń do układania elementów przewodowych. Nasi doświadczeni pracownicy dbają o to, aby wszystkie komponenty THT były precyzyjnie zmontowane. W rezultacie osiągamy roczną wydajność do 10 milionów komponentów THT. Obecnie testujemy system AOI dla komponentów THT w celu zwiększenia jakości.

Procesy lutowania

Metody lutowania, takie jak lutowanie rozpływowe, lutowanie na fali i lutowanie selektywne, pozwalają firmie JUMO na idealne dopasowanie się do różnych wymagań klientów. Lutowanie selektywne często zastępuje lutowanie ręczne i gwarantuje powtarzalność wyników. Wszystkie mechaniczne procesy lutowania przeprowadzane są w atmosferze N2, co zapewnia wysoki stopień niezawodności całego procesu. Lutowanie bezołowiowe jest u nas oczywiście standardem.

Montaż

Na życzenie produkowane moduły elektroniczne mogą zostać zamontowane w obudowie po przejściu wymaganych testów. Otrzymują Państwo w pełni zmontowany produkt, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

Test sondy latającej

Test sondy latającej

Montaż podzespołów elektronicznych

Automatyczna kontrola optyczna (AOI)

Zapewnianie jakości

Testowanie i weryfikacja

Na życzenie klienta opracowujemy już w fazie rozwoju koncepcję testów i kontroli. Niezbędne urządzenia testowe mogą być opracowane przez Państwa lub przez JUMO. Oferujemy następujące procedury testowe:

  • AOI
  • ICT
  • Latająca sonda
  • Test funkcjonalny
  • RUN-IN
  • Rentgen


Zarządzanie jakością

Nasz wspierany przez IT system zarządzania jakością jest wykorzystywany do statystycznej kontroli procesów i archiwizacji. Stały monitoring wszystkich etapów procesu pozwala nam zapewnić stałą wysoką jakość. Dla każdego nowego modułu elektronicznego przeprowadzamy audyt produktu, aby zapewnić ciągłą optymalizację procesów produkcyjnych.

Twoja osoba kontaktowa


Menedżer produktu ds. podzespołów elektronicznych

Birger Haseneier +49 661 6003-9746 +49 661 6003-9746