3 Rozwiązania
Przy tworzeniu zacieru w kadzi zaciernej kluczowy jest precyzyjny pomiar i regulacja temperatury. W tym przypadku mieszanka słodu i wody jest poddawana określonemu programowi termicznemu, w wyniku którego skrobia w słodzie jest rozkładana na cukier. Wysoce precyzyjna regulacja temperatury umożliwia uzyskanie wysokiej wydajności tego procesu.
4 Rozwiązania
Po oczyszczeniu w wirówce lub poprzez filtrację brzeczka musi być jak najszybciej schłodzona do temperatury fermentacji. Bardzo ważne są tu zarówno parametry czasowe jak i temperaturowe. Tempo przepływu brzeczki uzależnione jest od temperatury brzeczki. Im cieplejsza brzeczka, tym wolniej przepływa ona przez chłodnicę.
3 Rozwiązania
Podczas fermentacji do brzeczki dodawana jest określona ilość drożdży. Na początku fermentacji drożdże są dobrze napowietrzane, a następnie poddawane fermentacji - w optymalnej dla nich temperaturze. Podczas późniejszego przechowywania drożdże są zbierane, a młode piwo jest przechowywane przez określony czas w określonej temperaturze, zależnej od rodzaju piwa.
2 Rozwiązania
Podczas procesu zacierania łuski słodu, zużyte ziarno oddziela się od brzeczki. Tutaj zużyte ziarno działa jak filtr. Zacier jest przepompowywany i recyrkulowany w obiegu do momentu powstania warstwy filtracyjnej z łusek. Mieszadło jest sterowane na podstawie różnicy ciśnień, dzięki czemu filtracja jest efektywna.
3 Rozwiązania
Gotowanie brzeczki pozwala na wydobycie z chmielu jego aromatu. Jednocześnie odparowywane są wszelkie składniki, które mogłyby mieć zły wpływ na smak piwa. Dzięki temu brzeczka jest uwalniana od innych substancji zawartych w osadzie drożdżowym, które denaturują i oddzielają się w wysokiej temperaturze. Pozytywnym efektem ubocznym gotowania brzeczki jest jej sterylizacja.