Kompetencje i mocne strony

Od termometru szklanego do przemysłu 4.0

Od momentu powstania JUMO koncentruje się na technologii pomiaru temperatury. Obecnie jesteśmy światowym liderem w dziedzinie przemysłowych czujników temperatury do ciepłomierzy, a także dostawcą zaawansowanych technologicznie i innowacyjnych produktów w dziedzinie techniki pomiarowej, regulacyjnej i automatyzacji. Od samego początku jesteśmy w nieustannym ruchu i zorientowani na innowacyjność, nie zaniedbując przy tym tradycji, która jest fundamentem 75-letniej historii sukcesu naszej firmy. Te stabilne korzenie mają również istotny wpływ na kulturę korporacyjną i filozofię naszej firmy.


Pojęcia takie jak poczucie obowiązku i staranność, wiarygodność i zaufanie nie są pustymi frazesami, są one realnie przeżywane i doświadczane. Klienci na całym świecie polegają na jakości i niezawodności sygnowanej marką JUMO.

Dialog i partnerstwo to filozofia JUMO

Produkcja i sprzedaż pracują ramię w ramię dla Twojego sukcesu.

Wkręcane termometry rezystancyjne JUMO

Rezultatem ich wspólnych wysiłków jest najlepsze rozwiązanie dla dedykowane dla konkretnego zadania pomiarowego lub kontrolnego.

Kompletny łańcuch pomiarowy z jednego źródła i do tego wykonany na miarę

Wysoka jakość produktów JUMO wynika z zaawansowanej pionowej integracji produkcji. Niemal wszystkie niezbędne komponenty naszych produktów produkujemy we własnym zakresie. Pozwala nam to osiągać bardzo dużą elastyczność w spełnianiu szczególnie wymagających życzeń klientów, dla których koniecznym jest przygotowanie indywidualnego rozwiązania technologicznego. Dzięki ścisłej współpracy z klientami, nasze portfolio produktowe jest stale poszerzane o kolejne rozwiązania dla wielu branż przemysłu. Dzięki permanentnemu rozwojowi począwszy od roli producenta komponentów do dostawcy zaawansowanego systemu automatyzacji, możemy dostarczyć Państwu kompletny łańcuch pomiarowy.

Duża elastyczność wymaga również bogatego zaplecza innowacyjności. Swoje działania opieramy przede wszystkim na wiedzy i doświadczeniu naszych współpracowników - 8% z nich jest zaangażowanych w rozwój naszej oferty. Kontyngent eksportowy w wysokości 54 % dodatkowo poświadcza nasz globalny zasięg. Obejmuje on technologią pomiarową, kontrolną i automatyzacyjną cieszące się ogromną popularnością i zaufaniem odbiorców na całym świecie.


„Sprzedane i zapomniane" to hasło w JUMO nie istnieje. Wspieramy naszych klientów przez cały cykl życia produktu.

Wsparcie przez cały cykl życia produktu

JUMO to "more than sensors+automation". To "więcej" widać zarówno w szerokim spektrum portfolio produktowego, jak i w indywidualnym wsparciu dla klientów w zastosowaniu naszych rozwiązań. W przeciwieństwie do rozpowszechnionego niestety motta "sprzedaj i zapomnij", JUMO towarzyszy swoim klientom od rozwoju do usług towarzyszących przez cały cykl życia produktu i konsekwentnie współpracuje z klientami nad konkretnymi rozwiązaniami technologicznymi.

JUMO opiera się na zaufaniu, niezawodności, zrównoważonym rozwoju, lojalności i szacunku - dotyczy to zarówno klientów, jak i dostawców oraz pracowników. Nasza filozofia to podstawa długoterminowego, solidnego wzrostu, znacznie przekraczającego krótkoterminowe cele w zakresie sprzedaży i zysków. Dlatego JUMO nie podąża za każdym trendem na rynku, a decyzje o przyszłych możliwościach podejmuje na podstawie dokładnej analizy i oceny. Koncentracja na sektorze high-tech, jak również na branżach przyszłościowych, takich jak energetyka, ochrona środowiska i automatyka, wynika z takich właśnie decyzji.

Konsekwentnie zdobywane wykształcenie na wysokim poziomie umożliwi młodym pracownikom dalszy rozwój innowacji technologicznych w przyszłości.

Wykształcenie to kamień węgielny sukcesu

Jakość i niezawodność, elastyczność i rozwój wymagają dużej ilości know-how, które JUMO zapewnia i rozwija zarówno poprzez wysoką integrację pracowników, jak i zaawansowane szkolenia. Zatrudniając 1400 pracowników w centrali w Fuldzie, firma jest jednym z największych pracodawców w regionie i cieszy się długim stażem pracy oraz wskaźnikiem szkoleń na poziomie 7,7%, czyli znacznie powyżej średniej branżowej wynoszącej 5%.

Co więcej, od kilku dziesięcioleci utrzymujemy ścisłą współpracę z Uniwersytetem Nauk Stosowanych w Fuldzie i przyczyniliśmy się m.in. do utworzenia Wydziału Elektrotechniki. Regularnie przyznajemy również staże i wspieramy prace licencjackie i magisterskie, często prowadzące do stałego zatrudnienia. Stwarza to nowe i szerokie perspektywy dla wykwalifikowanych pracowników, dla regionu i dla własnych zdolności innowacyjnych.

Kontynuacja rozwoju

Dzięki lokalizacji ośrodka badań i rozwoju w Fuldzie, JUMO jest głęboko zakorzenione w regionie i zatrudnia łącznie ponad 2500 pracowników na całym świecie. Dzięki szerokiej gamie produktów dedykowanych dla niemal wszystkich branż i zastosowań, jesteśmy mało podatni na kryzysy przemysłowe. Stwarza to atmosferę bezpieczeństwa i potencjał dla dalszego rozwoju. Tendecja ta opiera się na wzroście organicznym, mającym miejsce w tzw. biznesie rodzinnym. Po dziesięciokrotnym zwiększeniu liczby pracowników JUMO w latach 1952-1970 (ze 100 do 1000), w 1971 roku została założona pierwsza belgijska filia. W dalszym ciągu JUMO rozwijało się i rosło pozostając wolnym od przejęć przez inne podmioty.


JUMO rozwija się globalnie pozostając przy tym firmą rodzinną. W szczególności dotyczy to rozwijających się rynków, takich jak Indie i Ameryka Południowa.

Dalsza internacjonalizacja jest ukierunkowana na rynki w Indiach i Ameryce Południowej, w których dostrzegamy duży potencjał. Dalej rozbudowywana jest również międzynarodowa sieć produkcyjna z zakładami produkcyjnymi w Rumunii i Chinach. Wiele dzieje się również w naszej centrali w Fuldzie, która sukcesywnie staje się centrum nowoczesnych technologii i rozwoju, koncentrując się na nowych branżach, takich jak technologia wodna i ściekowa.