Porozmawiajmy!

Na KONFERENCJI HYDROGEN ONLINE 2021

8 października 2021 roku weźmiemy udział w największym na świecie cyfrowym wydarzeniu związanym z wodorem. Czy Państwo również biorą udział w KONFERENCJI HYDROGEN ONLINE? Będziemy zaszczyceni mogąc Was tam spotkać, przynajmniej wirtualnie, i rozpocząć rozmowę.

Dowiedz się więcej!

Spotkaj się z nami na HOC, największej na świecie konferencji poświęconej cyfrowemu wodorowi!

Twoja osoba kontaktowa

Jan Peszyński

Inżynier Sprzedaży - biuro JUMO Wrocław

telefon:

+48 71 339 32 84 Skontaktuj się z nami

Od 80 do 300 w ciągu 30 lat

Czysta energia w dużych ilościach

Praktyczne zastosowanie wodoru było wypróbowywane i testowane przez wiele lat - od napędu rakietowego po ogniwa paliwowe zasilane wodorem w pociągach, autobusach i samochodach osobowych. Jednak zdecydowanie największe zużycie wodoru ma obecnie miejsce jako surowiec dla przemysłu chemicznego i petrochemicznego. Na całym świecie w 2019 r. zużyto około 80 mln ton wodoru. Ze względu na jego przyszłe wykorzystanie jako czystego nośnika energii w ramach transformacji energetycznej, prognozuje się, że do 2050 r. zużycie wodoru osiągnie 300 Mt rocznie.

Wodór jest najprostszym pierwiastkiem chemicznym o wysokiej dostępności

Zasada wytwarzania wodoru

Zasilanie gazem

Ekologiczny wodór dla czystego transportu i ciepła

Zielony wodór jest produkowany przy użyciu zielonej energii z odnawialnych źródeł energii w elektrolizerach. Energia jest wykorzystywana do rozszczepienia wody (H2O) na jej składniki: wodór (H2) i tlen (O2). Wodór może być następnie przechowywany na różne sposoby i wykorzystywany w różnych zastosowaniach. Za pomocą ogniw paliwowych można na przykład eksploatować ciężarówki lub statki bez emisji CO2. Ogniwa paliwowe mogą być również wykorzystywane do zasilania małych elektrociepłowni, które zapewniają energię elektryczną i cieplną w budynkach mieszkalnych. Wodór może być również dodawany do istniejącej sieci gazu ziemnego, gdzie jest następnie magazynowany, transportowany i spalany np. w piecu przemysłowym. Wykorzystując CO2 z powietrza lub spalin, wodór może być również syntetyzowany do metanu (gaz ziemny) lub e-paliw (benzyna), co pozwala na zastąpienie paliw kopalnych nawet w zastosowaniach, w których trudno jest pracować z wykorzystaniem energii elektrycznej lub wodoru.

Po bezpiecznej stronie z JUMO

Dla świata czystej energii wokół wodoru opracowywanych jest wiele zaawansowanych systemów. Począwszy od elektrolizerów, poprzez systemy magazynowania i transportu, aż po ogniwa paliwowe i instalacje syntezy. Wszystkie te systemy mają jedną wspólną cechę: do ich bezpiecznej i stabilnej pracy potrzebne są nowoczesne czujniki do monitorowania i pomiaru ciśnienia, temperatury, poziomu i przewodności. JUMO posiada w tym zakresie ponad 70 lat bogatego doświadczenia, którym chętnie się z Państwem podzielimy.

Dowiedz się więcej o naszych rozwiązaniach

Dies ist ein Pflichtfeld.
Dies ist ein Pflichtfeld. [required]; Bitte in diesem Feld nur die Zeichen "a-z" oder "A-Z" eingeben. [Eingabe von Ziffern]; Bitte geben Sie Ihren vollständigen Namen ein.[nur 1 Zeichen eingegeben]
Dies ist ein Pflichtfeld. [required]; Bitte in diesem Feld nur die Zeichen "a-z" oder "A-Z" eingeben. [Eingabe von Ziffern]; Bitte geben Sie Ihren vollständigen Namen ein. [nur 1 Zeichen eingegeben]

Dołożymy starań aby odpowiedź na Twoje zapytanie była możliwie najbardziej satysfakcjonująca. Zebrane w tym kontekście dane będą przez nas przechowywane. W celu sprawnego rozpatrzenia Państwa zapytania konieczne jest wypełnienie wszystkich dostępnych pól (tylko pola oznaczone * są obowiązkowe). Państwa dane zostaną wykorzystane jedynie celem przetworzenia zapytania w ramach procesu biznesowego. W szczególności nie przekazujemy żadnych danych osobom trzecim. Zastrzegamy sobie prawo do statystycznej oceny anonimowych rekordów danych.