Porozmawiajmy!

Na KONFERENCJI HYDROGEN ONLINE 2021

8 października 2021 roku weźmiemy udział w największym na świecie cyfrowym wydarzeniu związanym z wodorem. Czy Państwo również biorą udział w KONFERENCJI HYDROGEN ONLINE? Będziemy zaszczyceni mogąc Was tam spotkać, przynajmniej wirtualnie, i rozpocząć rozmowę.

Dowiedz się więcej!
Hydrogen Online Conference

Spotkaj się z nami na HOC, największej na świecie konferencji poświęconej cyfrowemu wodorowi!

Twoja osoba kontaktowa

Jan Peszyński

Inżynier Sprzedaży - biuro JUMO Wrocław

telefon:

+48 71 339 32 84 Skontaktuj się z nami

Od 80 do 300 w ciągu 30 lat

Czysta energia w dużych ilościach

Praktyczne zastosowanie wodoru było wypróbowywane i testowane przez wiele lat - od napędu rakietowego po ogniwa paliwowe zasilane wodorem w pociągach, autobusach i samochodach osobowych. Jednak zdecydowanie największe zużycie wodoru ma obecnie miejsce jako surowiec dla przemysłu chemicznego i petrochemicznego. Na całym świecie w 2019 r. zużyto około 80 mln ton wodoru. Ze względu na jego przyszłe wykorzystanie jako czystego nośnika energii w ramach transformacji energetycznej, prognozuje się, że do 2050 r. zużycie wodoru osiągnie 300 Mt rocznie.

Trwa globalna transformacja energetyczna. Wodór to paliwo przyszłości, zastąpi on także węgiel w produkcji stali. "Zielony wodór" wykorzystywany też będzie do syntezy amoniaku w nawozach i materiałach wybuchowych. Produkty JUMO rozwijają się wraz ze zmieniającym się przemysłem.

Wodór

Wodór jest najprostszym pierwiastkiem chemicznym o wysokiej dostępności

Zasada wytwarzania wodoru

Zasada wytwarzania wodoru

Zasilanie gazem

Ekologiczny wodór dla czystego transportu i ciepła

Zielony wodór jest produkowany przy użyciu zielonej energii z odnawialnych źródeł energii w elektrolizerach. Energia jest wykorzystywana do rozszczepienia wody (H2O) na jej składniki: wodór (H2) i tlen (O2). Wodór może być następnie przechowywany na różne sposoby i wykorzystywany w różnych zastosowaniach.

Zastosowanie wodoru w przemyśle

Za pomocą ogniw paliwowych można na przykład eksploatować ciężarówki lub statki bez emisji CO2. Ogniwa paliwowe mogą być również wykorzystywane do zasilania małych elektrociepłowni, które zapewniają energię elektryczną i cieplną w budynkach mieszkalnych.

Wodór może być również dodawany do istniejącej sieci gazu ziemnego, gdzie jest następnie magazynowany, transportowany i spalany np. w piecu przemysłowym. Wykorzystując CO2 z powietrza lub spalin, wodór może być również syntetyzowany do metanu (gaz ziemny) lub e-paliw (benzyna), co pozwala na zastąpienie paliw kopalnych nawet w zastosowaniach, w których trudno jest pracować z wykorzystaniem energii elektrycznej lub wodoru.

Kluczowe technologie dla nowego świata wodoru:

  • Elektrolizer – produkcja wodoru z energii ekologicznej
  • Ogniwa paliwowe – przetwarzanie energii z wodoru na potrzeby ciepła i transportu
  • Transport i magazynowanie np. rurociągi, stacje paliw
  • Synteza – produkcja metanu i e-paliw

image alt text

Po bezpiecznej stronie z JUMO

Dla świata czystej energii wokół wodoru opracowywanych jest wiele zaawansowanych systemów. Począwszy od elektrolizerów, poprzez systemy magazynowania i transportu, aż po ogniwa paliwowe i instalacje syntezy. Wszystkie te systemy mają jedną wspólną cechę: do ich bezpiecznej i stabilnej pracy potrzebne są nowoczesne czujniki do monitorowania i pomiaru ciśnienia, temperatury, poziomu i przewodności. JUMO posiada w tym zakresie ponad 70 lat bogatego doświadczenia, którym chętnie się z Państwem podzielimy.


Przetworniki ciśnienia do zastosowań wodorowych


Przetworniki ciśnienia od JUMO, takie jak JUMO MIDAS S05 czy JUMO dTRANS p20, posiadają system czujników wykonany ze stali kwasoodpornej. Dzięki temu są one odpowiednie dla aplikacji wodorowych. Ponadto nasze urządzenia są długoterminowo badane w laboratoriach wodorowych. Korzystamy także z wiedzy i doświadczeń naszych klientów, którzy sprawdzają je w terenie.


Czujniki temperatury do aplikacji wodorowych


Nasze czujniki temperatury JUMO VIBROtemp mogą być stosowane w aplikacjach wodorowych, takich jak m.in. przenośne ogniwa paliwowe. Te urządzenia są kompaktowe i odporne na wibracje. Ich główną zaletą jest krótki czas reakcji.


Do stacjonarnych ogniw paliwowych odpowiednia będzie termopara płaszczowa.



Pomiar przewodności, wilgotności i kontrola bezpieczeństwa w aplikacjach wodorowych


Posiadamy również dedykowane rozwiązania do:

  • pomiaru przewodności stosowane m.in. do zasilania elektrolizerów wodą ultraczystą oraz w obiegach chłodzących w ogniwach paliwowych
  • pomiaru poziomu wody w elektrolizerze i w ogniwach paliwowych
  • pomiaru wilgotności w obwodzie anodowym i katonowym
  • kontroli bezpieczeństwa - monitorowania ciśnienia i temperatury wodoru

Chcesz poznać szczegóły? Skontaktuj się z nami!

Dowiedz się więcej o naszych rozwiązaniach

Dies ist ein Pflichtfeld.
Dies ist ein Pflichtfeld. [required]; Bitte in diesem Feld nur die Zeichen "a-z" oder "A-Z" eingeben. [Eingabe von Ziffern]; Bitte geben Sie Ihren vollständigen Namen ein.[nur 1 Zeichen eingegeben]
Dies ist ein Pflichtfeld. [required]; Bitte in diesem Feld nur die Zeichen "a-z" oder "A-Z" eingeben. [Eingabe von Ziffern]; Bitte geben Sie Ihren vollständigen Namen ein. [nur 1 Zeichen eingegeben]
Proszę wybrać opcję

Dołożymy starań aby odpowiedź na Twoje zapytanie była możliwie najbardziej satysfakcjonująca. Zebrane w tym kontekście dane będą przez nas przechowywane. W celu sprawnego rozpatrzenia Państwa zapytania konieczne jest wypełnienie wszystkich dostępnych pól (tylko pola oznaczone * są obowiązkowe). Państwa dane zostaną wykorzystane jedynie celem przetworzenia zapytania w ramach procesu biznesowego. W szczególności nie przekazujemy żadnych danych osobom trzecim. Zastrzegamy sobie prawo do statystycznej oceny anonimowych rekordów danych.