Insert your alternative text
Kariera

Wartości i kultura

JUMO jest firmą rodzinną od 1948 roku i obecnie jest zarządzana przez trzecie pokolenie. Najważniejszymi czynnikami są ludzie, osobisty kontakt z innymi i wspólna praca - od zarządu po wszystkie obszary działalności firmy. Dzięki szacunkowi i zrozumieniu, jakie okazujemy naszym pracownikom, wszyscy w JUMO pracują razem jako zespół. Stanowi to podstawową zasadę tworzenia udanych produktów i rozwiązań systemowych, a co za tym idzie, sukcesu firmy.

Szacunek i uznanie to podstawowe zasady JUMO

Korzenie i skrzydła wartości i zmiany

Jako zarządzane przez właściciela, rodzinne przedsiębiorstwo w trzeciej generacji, JUMO koncentruje się na zaufaniu, niezawodności, zrównoważonym rozwoju, lojalności i szacunku w kontaktach ze wszystkimi, niezależnie od tego, czy jesteś klientem, dostawcą, wnioskodawcą czy pracownikiem. Terminy takie jak "poczucie obowiązku" i "staranność" są dalekie od pustych frazesów, a raczej stanowią zasadniczą część kultury firmy. A jeśli chodzi o produkty JUMO, jakość i niezawodność to elementy mocno zakorzenione, zwłaszcza w czasach, gdy rozwój technologii staje się coraz szybszy.

W pozytywnym sensie JUMO jest firmą konserwatywną, ale w ciągu swojej 75-letniej historii zawsze się zmieniała. Jako "ukryty mistrz" nigdy nie spoczęliśmy na laurach, jeśli chodzi o przywództwo na rynku światowym, ale zawsze odważnie stawialiśmy czoła każdemu wyzwaniu. W rezultacie JUMO  wyróżnia się prawdziwymi osiągnięciami i wiedzą fachową.

Solidny wzrost: z Fuldy na cały świat

JUMO nie podąża za każdym trendem, ale podejmuje decyzje poprzez dokładną analizę i ocenę przyszłych możliwości. Już z dużą dozą zdrowego rozsądku założyciel firmy, Moritz Juchheim, rozszerzył portfolio produktów i zinternacjonalizował to, co kiedyś było fabryką czujników temperatury. Po założeniu pierwszej filii w Belgii w 1971 roku, JUMO zdołało stać się aktywną globalnie grupą korporacyjną, którą jest dziś, nie dokonując ani jednej akwizycji. Dzięki placówce badawczo-rozwojowej w Fuldzie, firma JUMO ma swoje korzenie w tym konkretnym regionie. Jednocześnie jednak cały świat jest jej domem.

Innowacja, która poszukuje nowych ścieżek, jest tak samo częścią zwycięskiego przepisu, jak tradycja, która koncentruje się na solidnym finansowaniu z wysokim wskaźnikiem kapitału własnego. Długoterminowy rozwój jest ważniejszy niż krótkoterminowe obroty i cele zarobkowe.


W JUMO ludzie z różnych kultur i pokoleń pracują ramię w ramię dla wspólnych celów.

Różnorodność oznacza sukces

W zglobalizowanym świecie, który staje się coraz bardziej połączony, nasz sukces zależy od różnorodności naszych pracowników. Tylko w ten sposób nasza firma może wypełnić się różnymi talentami, doświadczeniami i perspektywami, które poszerzają horyzonty, a tym samym otwierają drogę do rozkwitu nowych pomysłów. Różnorodność oznacza dla nas inspirację do wprowadzania innowacji i podejmowania dalekowzrocznych decyzji. Zatrudniając 33% kobiet - co stanowi ponadprzeciętną statystykę dla naszej branży - oraz pracowników różnych narodowości i o różnym poziomie doświadczenia, udało nam się już stworzyć w Fuldzie zróżnicowaną siłę roboczą. Nie zapominając oczywiście o naszych współpracownikach w naszych oddziałach i filiach na całym świecie.

JUMO to:

  • kulturowa różnorodność
  • równe szanse dla kobiet i mężczyzn
  • integracja osób z niepełnosprawnościami
  • różnorodność pokoleniowa

Nasz przepis na sukces:
Ludzie stojący za JUMO.

Za każdym osiągnięciem stoi człowiek.

Wszystkie wymienione przez nas dokonania i sukcesy zostały osiągnięte przez ludzi - pracowników JUMO. Wszyscy oni mają swój udział w pozytywnych wynikach osiąganych przez firmę. Jednak wraz z sukcesem pojawiają się wyższe wymagania, dlatego posiadanie doświadczonego zespołu staje się jeszcze ważniejsze.

Siła innowacji wynika z podejmowania inicjatywy. Aktywnie zachęcamy naszych pracowników na wszystkich szczeblach do samodzielnego działania, poprzez wdrażanie płaskiej hierarchii i zasady fair play. Nasi pracownicy wiedzą, że JUMO nie tylko oferuje atrakcyjną pracę, ale również daje możliwości awansu i rozwoju. Nasza kultura korporacyjna opiera się na zaufaniu, które wzmacnia i motywuje.

W firmie JUMO mamy wiele różnych, stabilnych i interesujących stanowisk, z różnymi możliwościami rozwoju. Poszukujemy kreatywnych, elastycznych graczy zespołowych, którzy są przygotowani do przejęcia odpowiedzialności i którzy zawsze stawiają klienta w centrum swoich działań.

Jeśli mowa o Tobie, to chętnie spotkamy się z Tobą.