Inteligentny sterownik PLC JUMO variTRON 500 touch może być stosowane w wielu branżach

Sterownik PLC JUMO variTRON 500 touch – niezawodna i szybka wizualizacja procesów

JUMO variTRON 500 touch zapewnia użytkownikom inteligentne rozwiązanie dla prostych aplikacji automatyki. Może być stosowany w wielu gałęziach przemysłu.

Do pobrania

Zdjęcie prasowe
(TIF, 15.01mB)
Wizytówka
( VCF, 246B)

Zastosowania naszego nowego sterownika PLC JUMO variTRON 500 touch obejmują m.in. inżynierię instalacji, inżynierię mechaniczną, pomiary, sterowanie, automatyzację, budowę pieców przemysłowych, przemysł spożywczy, farmaceutyczny / medyczny / biotechnologiczny, zaopatrzenie w energię i wodę, a także inżynierię wodną i środowiskową.

Jest to pierwsze urządzenie JUMO z pojemnościowym ekranem dotykowym. Jednostka centralna i wyświetlacz są wbudowane w jedno urządzenie. JUMO oferuje teraz całą rodzinę sterowników PLC. Produkt jest dostępny w rozmiarach 7" i 10,1", a także w stopniu ochrony IP65 i IP69K (doskonała wytrzymałość).

"Pracujemy ze standardami rynkowymi, takimi jak CODESYS V3.5 i Node-RED jako środowiskami programistycznymi" - wyjaśnia menedżer produktu Michael Wiener. CODESYS jest centralnym elementem sterownika PLC.

JUMO variTRON 500 touch umożliwia przejrzyste wizualizacje procesów i instalacji, a także interfejsy użytkownika. Pełna łączność z systemami i komponentami jest zapewniona dzięki obsłudze wielu systemów fieldbus (takich jak PROFINET IO controller i EtherCAT master), a także nowoczesnych protokołów komunikacyjnych, takich jak OPC UA. JUMO variTRON 500 touch jest przykładem niezawodnej technologii sterowania z niezależnymi regulatorami PID, w tym funkcją autotuningu.

JUMO variTRON 500 bazuje na wydajnym czterordzeniowym procesorze 800 MHz. Oprogramowanie ma modułową strukturę opartą na platformie Linux i wykorzystuje środowisko programistyczne CODESYS V3.5 SP17 do tworzenia programów PLC. Kolejną specjalną funkcją jest specyficzny dla klienta edytor konfiguracji i danych procesowych. Ponadto, indywidualne aplikacje mogą być tworzone przy użyciu nowoczesnego środowiska programistycznego Node-RED.

Jednostka centralna posiada 2 porty hosta USB, 3 interfejsy Ethernet i 1 port RS485 jako opcje połączeń. Za pośrednictwem bramki bezprzewodowej można podłączyć do 32 bezprzewodowych czujników JUMO Wtrans do różnych celów, w tym do pomiaru temperatury lub ciśnienia.

Intuicyjna ocena i wizualizacja do 240 zarejestrowanych jednostek danych procesowych z systemu automatyki dotykowej JUMO variTRON 500 jest możliwa dzięki opartemu na przeglądarce oprogramowaniu JUMO smartWARE Evaluation. Indywidualne pulpity nawigacyjne umożliwiają ukierunkowany i szybki dostęp do zarejestrowanych danych procesowych. Wykrywanie manipulacji w oparciu o certyfikaty cyfrowe zapewnia wysoki stopień bezpieczeństwa danych.

Masz jakieś pytania?


Rzecznik prasowy

Michael Klose +49 661 6003-2346 +49 661 6003-2346