Niezwykłe wydarzenie w przestrzeni eventowej Esperantohalle

Fantastyczna gala jubileuszowa z optymistycznym spojrzeniem w przyszłość

JUMO świętowało swoje 75-lecie huczną imprezą w Esperantohalle. Liczni goście ze świata polityki, biznesu i administracji byli pod wrażeniem programu wspierającego fantastyczną galę jubileuszową. Partner generalny Bernhard Juchheim nie tylko spojrzał w przeszłość i teraźniejszość, ale także optymistycznie w przyszłość.

Pliki do pobrania

Zdjęcie prasowe
(JPG, 1.31mB)
Wizytówka
( VCF, 246B)

Oprócz gości honorowych i licznych byłych i obecnych współpracowników JUMO, Bernhard Juchheim powitał również posła do Bundestagu Michaela Branda (CDU), posłów do Landtagu Sebastiana Müllera (CDU) i Thomasa Heringa (CDU), a także burmistrza Fuldy dr Heiko Wingenfelda (CDU) i starostę Bernda Woide (CDU).

Bernhard Juchheim szczegółowo opowiedział o początkach firmy, kiedy jego ojciec i założyciel firmy Moritz Kurt Juchheim odniósł pierwsze sukcesy dzięki opatentowanym szklanym termometrom kontaktowym. Już wtedy jego ojciec zawsze patrzył w przyszłość i wiedział, że termometry muszą być dalej rozwijane, a gama produktów rozszerzana, aby móc konkurować z konkurencją. Zawsze uważnie obserwował rynek i był dobry w przewidywaniu rozwoju technicznego. Założyciel firmy był przedsiębiorcą, który nie czekał, aż wszystko samo się wydarzy. "To kluczowy element naszej historii sukcesu - odwaga do zmian" - podkreślił Bernhard Juchheim.

Tradycja poprzez zmiany


JUMO nieustannie zmieniało się przez 75 lat, aby pozostać tym, czym jest JUMO. Bernhard Juchheim opisał to jako rodzinną, średniej wielkości firmę z jasnym zestawem wartości, wysokim poziomem odpowiedzialności za swoich pracowników i długoterminową strategią rozwoju.

Wyjaśnił, że jest dumny z tego, że JUMO należy do 4% wszystkich firm w Niemczech, które mają ponad 70 lat. "Tradycja poprzez zmianę" jest zatem czymś bliskim mottu naszej firmy. Ale zmiany nie mogą być nakazane, muszą być przeżywane - zwłaszcza przez pracowników", powiedział Bernhard Juchheim.

Wyraźnie pochwalił wspaniałą współpracę z radą pracowników na przestrzeni wszystkich dziesięcioleci, stwierdzając, że komunikacja i współpraca zamiast konfrontacji jest naczelną zasadą tej współpracy. Odniósł się do dobrej i polubownej współpracy z burmistrzem oraz starostą i wspomniał w tym kontekście o szybkim uzyskaniu pozwolenia na budowę nowego zakładu w "Technologiepark West".

Odniósł się również do udanego partnerstwa z rzemiosłem w regionie. "Tworzą oni warunki strukturalne i przestrzenne na miejscu, dzięki czemu możemy ostatecznie rozwijać się globalnie" - mówi komplementariusz JUMO.

Kompleksowa wiedza branżowa
Bernhard Juchheim podkreślił szeroką i dogłębną wiedzę branżową JUMO. Szczegółowo opisał, w jaki sposób JUMO jest bardzo świadome wyzwań i jest w stanie szybko i elastycznie opracowywać indywidualne rozwiązania, stwierdzając, że JUMO coraz skuteczniej pozycjonuje się jako dostawca systemów i rozwiązań. Według Juchheima triada komponentów, systemów i rozwiązań czyni JUMO wyjątkowym - i jest drogą do przyszłości.

Na zakończenie podziękował wszystkim gościom, którzy wspierali firmę przez te wszystkie lata: "Bez was JUMO nie byłoby tym, czym jest dzisiaj: odnoszącą sukcesy na całym świecie firmą o regionalnych korzeniach, niezawodnym pracodawcą i graczem w kształtowaniu przyszłości, od którego można nadal wiele oczekiwać".

Podczas zabawnych rozmów i anegdot, które nastąpiły później, Chris Genteman Group i zespół JUMO zapewnili fantastyczny akompaniament muzyczny.


Masz jakieś pytania?


Rzecznik prasowy

Michael Klose +49 661 6003-2346 +49 661 6003-2346