JUMO flowTRANS MAG H20 mierzy media przewodzące z wysoką precyzją

Nowy przepływomierz elektromagnetyczny do cieczy przewodzących

Może być elastycznie stosowany w szerokim zakresie procesów. Oprócz pomiaru przepływu mierzona jest również temperatura. Nowoczesny interfejs HMI umożliwia konfigurację przez Bluetooth i aplikację JUMO smartCONNECT. Interfejs SPE (Single Pair Ethernet) z PoDL (Modbus TCP, złącze JUMO Cloud) umożliwia uproszczone połączenie z JUMO Cloud i spójną komunikację IP od pola do poziomu automatyki.

Do pobrania

Zdjęcie prasowe
(TIF, 17.16mB)
Buisness card
( VCF, 246B)

Przepływ jest jedną ze standardowych wielkości mierzonych w wielu różnych branżach. W rezultacie można wdrożyć wiele procesów w zależności od zastosowanego medium pomiarowego, wymaganej dokładności i warunków procesu. JUMO oferuje już produkty do pomiaru przepływu, które działają w oparciu o różnicę ciśnień, kalorymetryczną metodę pomiaru lub magnetyczno-indukcyjną zasadę pomiaru. Nowe urządzenie wykorzystuje magnetyczno-indukcyjną zasadę pomiaru i wyróżnia się wysokim stopniem dokładności.

Jego dokładność wynosi +/- 0,5% wartości mierzonej. Dodatkowy czujnik temperatury jest już zintegrowany. Ze względu na takie czynniki, jak metalowa obudowa i przyłącze procesowe Tri-Clamp o szerokości nominalnej od DN 06 do DN 25, może być szczególnie dobrze stosowany w obszarach związanych z żywnością, a także w innych branżach, dla których dostępny jest gwint zewnętrzny G. Ciśnienie nominalne może wynosić do PN 16, a temperatura medium do 90 °C, dzięki czemu można je również czyścić w systemie CIP. Stopień ochrony IP65 / IP67 / IP69 sprawia, że urządzenie jest elastycznym partnerem dla szerokiej gamy procesów.

HMI urządzenia składa się z wyświetlacza TFT, na którym wyświetlane są 2 wartości procesowe, w tym status i komunikaty informacyjne. Urządzenie jest konfigurowane lokalnie za pomocą interfejsu Bluetooth i aplikacji JUMO smartCONNECT. SPE z interfejsem PoDL wykorzystuje protokół Modbus TCP, który umożliwia ciągłą komunikację IP z czujnika do systemu automatyki. Zintegrowane złącze JUMO Cloud upraszcza połączenie z JUMO Cloud. Inny wariant jest dostępny z interfejsem IO-Link, który, podobnie jak w przypadku JUMO flowTRANS US W02, umożliwia również inne wejścia i wyjścia.

Możliwości zastosowania są różnorodne: JUMO flowTRANS MAG H20 może być stosowany na przykład w przemyśle spożywczym i w obwodach pomocniczych w innych gałęziach przemysłu. W ten sposób obszar zastosowań obejmuje zarówno małe i średnie stacje dozujące, jak i urządzenia pomocnicze i konstrukcje pomp.

Masz jakieś pytania?


Rzecznik prasowy

Michael Klose +49 661 6003-2346 +49 661 6003-2346