Projekt nadal przebiega zgodnie z harmonogramem i budżetem

Nowy zakład JUMO w Parku Technologicznym: Ceremonia wiechy w rekordowym czasie

"Wszyscy jesteśmy pod wrażeniem wydajności i motywacji" - Bernhard Juchheim, udziałowiec JUMO, pochwalił zaangażowane firmy budowlane i handlowe. Powód: Zaledwie osiem miesięcy po ceremonii wmurowania kamienia węgielnego wszyscy zaangażowani partnerzy świętowali uroczystość zawieszenia wiechy na zakładzie JUMO SENSILO w Parku Technologicznym Fulda-West.

Do pobrania

Zdjęcie prasowe
(ZIP, 12.14mB)
Wizytówka
( VCF, 246B)

Ceremonia wiecha w rekordowym czasie! To pokazuje mi bliską współpracę zespołową i wzajemne zrozumienie firm partnerskich dla pracy każdej z nich," kontynuował Juchheim. Cały zespół budowlany jest dobrze przygotowany i nie jest powstrzymywany przez złe warunki pogodowe. "Współpraca pomiędzy poszczególnymi branżami przebiega tutaj doskonale ręka w rękę."

Koszty także mieszczą się w zaplanowanych ramach, jak podkreślił kierownik projektu Stefan Reith. "Firmy budowlane i branżowe mają ogromną wiedzę fachową i lata doświadczenia. To dwa kolejne powody dla szybkiego postępu budowy," wyjaśnił Reith.

Pomimo wzrostu kosztów materiałów i dodatkowych wymagań dotyczących ochrony przeciwpożarowej od początku budowy, JUMO obecnie jest około 15 procent poniżej prognozowanych kosztów. Metoda projektowa opracowana dla tego projektu do tej pory w pełni wykorzystała swoje zalety, mówi Reith.

"Nasz model miał tę wielką zaletę, że osoby odpowiedzialne w firmach znały się już od dwunastu miesięcy, zanim przystąpiły do pracy na budowie," dodał. Z zintegrowanym modelem zarządzania projektem, wykonawcy są włączani do projektu już od początku fazy planowania i są zatem zaznajomieni z wieloma szczegółami.

Powierzchnia produkcyjna około 13 000 metrów kwadratowych

JUMO buduje zakład do produkcji czujników temperatury i ciśnienia w Parku Technologicznym o powierzchni produkcyjnej około 13 000 metrów kwadratowych. Ostatnio te obszary produktów doświadczyły ponadprzeciętnego wzrostu. JUMO widzi więc tutaj również duży potencjał w nadchodzących latach. Nowy budynek, którego koszt wynosi około 50 milionów euro, jest największą inwestycją w historii JUMO.

Następne działania budowlane będą teraz szybko postępować

Po ceremonii wiecha, prace teraz szybko postępują: system tryskaczowy zostanie zainstalowany w połowie grudnia. Drewniana konstrukcja dachu zostanie ukończona tuż przed Bożym Narodzeniem, po czym w styczniu 2024 roku zostanie zamontowana blacha trapezowa.

Masz jeszcze jakieś pytania?


Rzecznik prasowy

Michael Klose +49 661 6003-2346 +49 661 6003-2346