Skuteczne zarządzanie pomysłami docenia najlepsze sugestie

JUMO celebruje idee

Zarządzanie pomysłami w JUMO ma wysoki priorytet w firmie. Zostało to wyraźnie podkreślone przez partnera generalnego Bernharda Juchheima, dyrektora generalnego JUMO Dimitriosa Charisiadisa i dyrektora operacyjnego dr Steffena Hoßfelda podczas dwóch uroczystości zarządzania pomysłami z udziałem około 50 pracowników w każdej z nich.

Pliki do pobrania

Zdjęcie prasowe
(JPG, 2.15mB)
Wizytówka
( VCF, 246B)

Dyrektor operacyjny JUMO dr Steffen Hoßfeld podkreślił, że zgłoszone pomysły pomogą w dalszym zwiększaniu sukcesu i konkurencyjności firmy.

Partner generalny JUMO Bernhard Juchheim pochwalił i podziękował pracownikom za ich zaangażowanie. Zachęcał ich do inspirowania innych do odkrywania nowych sposobów radzenia sobie z wyzwaniami i wykorzystywania szans.

Monika Thom, szefowa JUMO Ideas Management, oceniła konkurs pozytywnie. W ubiegłym roku 187 pracowników zgłosiło 218 pomysłów. Jak podkreśliła, w 2022 r. wdrożono łącznie 99 pomysłów, w tym pomysły z poprzednich lat. "Żaden pomysł się nie marnuje. Dziękujemy za przemyślenia, ich sformułowanie i zgłoszenie. Pokazuje to, że jesteście naprawdę zainteresowani poprawą i zmianą w naszej firmie" - powiedziała Thom.

Wdrażając te pomysły, JUMO było w stanie zaoszczędzić około 330 000 euro w ciągu ostatniego roku. Zostało to nagrodzone premiami w wysokości około 34 000 euro.

Pierwsze miejsce za najlepszy pomysł zajęli Jutta Schleicher i Nico Halsch. Obaj mieli konkretne pomysły na to, jak usprawnić proces tworzenia wzorów płytek drukowanych w dłuższej perspektywie. Przekształcili dwa wcześniej oddzielne procesy w jeden połączony proces, w którym wzór jest natychmiast zarządzany jako wersja "00" i już uwzględniony w systemie rysowania.

W tym przypadku zaletą jest to, że jeśli wzór przejdzie testy, nie są potrzebne żadne zmiany w dokumentacji i nie jest wymagane nowe znakowanie płytek drukowanych podczas przejścia do procesu produkcyjnego. Krótko mówiąc, nie dochodzi do przerwania nośnika. Wynikające z tego oszczędności w czasie przeróbek są w połowie pięciocyfrowego przedziału. Drugie miejsce zajęli Verona Griese i Rafael Rüb, a Christian Trost i Harald Kaib zajęli trzecie miejsce. Również w tym przypadku roczne oszczędności były pięciocyfrowe.

Lunch grupowy zapewnił partnerom generalnym, zarządowi, radzie pracowniczej i pracownikom wiele okazji do omówienia bieżących tematów JUMO.

Czy masz jakieś pytania?


Rzecznik prasowy

Michael Klose +49 661 6003-2346 +49 661 6003-2346