Kluczowy element transformacji energetycznej

Przyszłość wodoru: JUMO oferuje wydajne rozwiązania jako partner rozwojowy

Wodór staje się źródłem energii przyszłości. Odnawialne źródła energii (wiatr, słońce, energia wodna i biomasa) mogą być wykorzystywane nie tylko do produkcji energii neutralnej pod względem emisji CO2, ale także do jej magazynowania i wykorzystywania na różne sposoby. JUMO jest nie tylko dostawcą, ale także partnerem rozwojowym i dostawcą rozwiązań.

Do pobrania

Zdjęcie prasowe
(JPG, 215.3kB)
Zdjęcie prasowe
(TIF, 4.08mB)
Wizytówka
( VCF, 246B)

Postrzegamy wodór jako obiecującą technologię przyszłości i chcemy uczestniczyć w jej dynamicznym rozwoju" - mówi Rainer Moritz, kierownik segmentu rynku energii odnawialnej w JUMO. JUMO zaprezentuje swoją ofertę produktów na targach "Hydrogen Technology Expo" (27 i 28 września 2023 r.) w Bremie w Niemczech.

Wodór jest prawdziwie wszechstronny. Wciąż jednak brakuje infrastruktury niezbędnej do realizacji wszystkich ambitnych celów. Wiele nowych technologii i systemów opartych na wodorze musi zostać opracowanych teraz i w przyszłości. Obejmuje to systemy elektrolizy i ogniwa paliwowe, ale wykracza daleko poza te dwie rzeczy. Potrzebne są również technologie zastępujące systemy gazu ziemnego lub syntetyzujące e-paliwa w sposób, który nie emituje CO2.

Radzenie sobie z technologiami wodorowymi jest wyzwaniem

Dla wielu firm radzenie sobie z technologiami wodorowymi jest dużym wyzwaniem. Konieczne jest znalezienie nowych dostawców i nowych rozwiązań technicznych. W szczególności do obsługi gazów wybuchowych wymagane są specjalne produkty i specjalistyczna wiedza.

"W tym miejscu do gry wkracza JUMO ze swoją szeroką gamą produktów dla wodoru" - mówi Moritz, odnosząc się do technologii pomiaru i kontroli ciśnienia, temperatury, poziomu, przewodności, przepływu i bezpieczeństwa z odpowiednimi atestami w zakresie ochrony przeciwwybuchowej, bezpieczeństwa funkcjonalnego i atestów okrętowych.

"JUMO oferuje również swoje doświadczenie jako partner rozwojowy dla projektów w całym łańcuchu wartości wodoru, od produkcji po użytkowanie" - mówi Moritz, podsumowując ofertę grupy korporacyjnej z Fuldy.

Targi w Bremie w Niemczech to największa konferencja wodorowa na świecie

"Hydrogen Technology Expo" to największa na świecie konferencja i wystawa poświęcona wyłącznie zaawansowanym technologiom dla przemysłu wodorowego i ogniw paliwowych.

Wydarzenie to gromadzi przedstawicieli całego łańcucha wartości wodoru, aby wspólnie pracować nad rozwojem innowacyjnych rozwiązań w zakresie niskoemisyjnych dostaw energii.

Masz jakieś pytania?


Rzecznik prasowy

Michael Klose +49 661 6003-2346 +49 661 6003-2346