JUMO jako dostawca systemów z wydajnymi urządzeniami na targach ISH

Zrównoważona technologia budowlana zmniejsza koszty energii i zwiększa komfort życia

Rok 2020 był drugim najcieplejszym rokiem w historii według danych temperaturowych National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA). Ponadto średnia temperatura powierzchni w 2020 r. wzrosła o ponad 1°C na lądzie i w oceanie. Bez wątpienia zmiana klimatu jest kwestią, o której myślą ludzie w większości krajów na całym świecie. Jeśli skupimy się tylko na Niemczech w odniesieniu do rynku ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC), stanie się jasne, że zmiany klimatyczne są najsilniejszym czynnikiem napędzającym branżę HVAC.

Do pobrania

Zdjęcie prasowe
(JPG, 293KB)
Wizytówka
( VCF, 246B)

Unia Europejska postawiła sobie za cel redukcję łącznie 65% wszystkich emisji gazów cieplarnianych do 2030 r. (w porównaniu do 1990 r.). Same Niemcy chcą być całkowicie neutralne pod względem emisji gazów cieplarnianych do 2045 roku. Oznacza to, że według ekspertów do 2045 r. trzeba będzie wydać około 3,6 biliona euro, czyli 150 miliardów euro rocznie.

Skala tego wyczynu staje się jasna dla każdego, gdy skupi się na około 19,5 miliona budynków mieszkalnych w samych Niemczech. Spośród tych budynków mieszkalnych, 14,5 miliona będzie musiało przejść renowację energetyczną do 2045 roku. Budynki odpowiadają za dobre 41% zużycia energii i powodują około 36% wszystkich emisji CO2. Z drugiej strony, zużycie energii w sektorze transportu wynosi tylko około 28%. W sektorze przemysłowym jest to 31%.

Budynki są kluczowym czynnikiem

Wiodące na świecie targi wody, ciepła i powietrza - ISH - po raz kolejny odbędą się we Frankfurcie nad Menem w Niemczech w dniach od 13 do 17 marca 2023 roku. Motto targów to "Rozwiązania dla zrównoważonej przyszłości". Przez 5 dni targi będą koncentrować się na innowacjach, które przyczyniają się do osiągnięcia celów ochrony klimatu i umożliwiają odpowiedzialne i efektywne wykorzystanie dostępnych zasobów.

Wysokiej jakości rozwiązania cyfrowe JUMO, które umożliwiają sterowanie i tworzenie sieci, odgrywają rolę w zrównoważonej przyszłości. "I zwiększają komfort życia" - mówi Harald Schuppich, kierownik segmentu rynku HVAC w JUMO. Technologia ogrzewania i klimatyzacji odgrywa ważną rolę we wszystkich dziedzinach życia, w tym w procesach przemysłowych i technologii budowlanej. Jeśli chodzi o systemy grzewcze i klimatyzacyjne, a także liczniki ciepła i chłodu, klienci mogą polegać na parach sond temperatury RTD, czujnikach, przetwornikach, termostatach, sterownikach, rejestratorach bezpapierowych oraz systemach bezpieczeństwa i automatyki JUMO. Komponenty te niezawodnie mierzą, kontrolują i monitorują temperaturę oraz ciśnienie.

Przykład 1

Produkt JUMO: JUMO heatTHERM P300
Zastosowanie: pompa ciepła powietrze-woda
Tutaj JUMO heatTHERM P300 monitoruje elektryczny podgrzewacz przepływowy pompy ciepła powietrze-woda. Podgrzewacz przepływowy jest używany, gdy jedyne źródło ciepła pompy ciepła nie jest już w stanie sobie poradzić (jak w przypadku bardzo niskich temperatur zewnętrznych). Elektryczny podgrzewacz przepływowy zapewnia wówczas dodatkowe wsparcie w postaci zasilania budynku w ciepło. JUMO heatTHERM P300 jest elektromechanicznym termostatem bezpieczeństwa i chroni elektryczny podgrzewacz przepływowy przed przeciążeniem termicznym dzięki wyjątkowo wysokiej obciążalności elektrycznej do 480 V AC i 30 A.

Przykład 2

Produkt JUMO: JUMO hydroTRANS S10
Zastosowanie: Monitorowanie jakości powietrza w pomieszczeniu
Tutaj JUMO hydroTRANS S10 monitoruje typowe parametry powietrza w pomieszczeniu, takie jak wilgotność, temperatura i CO2. JUMO hydroTRANS S10 to niezawodny przetwornik wilgotności i temperatury z opcjonalnym modułem CO2, któremu nie można odmówić wysokiej jakości przemysłowych genów. Przetwornik wilgotności działa w oparciu o pojemnościową metodę pomiaru z zakresem pomiarowym od 0 do 95% wilgotności względnej. Moduł CO2 o zakresie pomiarowym do 10 000 ppm jest niezbędny do precyzyjnego określenia jakości powietrza w pomieszczeniach. Sprytne umieszczenie modułu CO2 w obudowie pozwala na osiągnięcie bardzo krótkich czasów reakcji, dzięki czemu można szybko zainicjować środki zaradcze, takie jak zwiększenie dopływu świeżego powietrza.

Przykład 3

Produkt JUMO: JUMO heatTHERM-AT
Zastosowanie: Stacja domowa
do ogrzewania podłogowego
Tutaj JUMO heatTHERM-AT monitoruje przygotowanie ciepłej wody dla obiegu grzewczego systemu ogrzewania podłogowego. Pompa ciepła zapewnia stacji domowej typową temperaturę nośnika ciepła 55 °C w celu dostarczenia ciepła do domu. Oprócz nowoczesnej elektronicznej technologii sterowania, elektromechaniczny ogranicznik temperatury bezpieczeństwa (STB) JUMO heatTHERM-AT zatwierdzony przez DIN CERTCO jest odpowiedzialny za monitorowanie termiczne systemu ogrzewania podłogowego. JUMO heatTHERM-AT jest również opcjonalnie przystosowany do montażu na szynie DIN "TH35" (typ konstrukcji 7).

 

Typowi klienci JUMO potrzebują komponentów do monitorowania i kontrolowania procesów, a także wpływów środowiskowych. Może to być, z jednej strony, ochrona warunków środowiskowych dla dobrych i zdrowych warunków życia lub, z drugiej strony, ochrona elementów instalacji przed zniszczeniem z powodu przeciążenia i niedociążenia.
 Monitorowanie może odbywać się za pomocą przełączników elektromechanicznych (komponentów pasywnych) i kompletnego rozwiązania elektronicznego. JUMO oferuje wszystkie produkty z jednego źródła!

Orkiestracja źródeł energii

Eksperci ds. energii stale podkreślają, że w przyszłości wszystkie możliwe źródła energii w mieście lub dzielnicy będą musiały być zaaranżowane w sieci hybrydowej ze względu na ograniczoną dostępność. Wszystkie źródła energii - czy to odnawialne (energia wiatrowa, słoneczna, biogaz, energia geotermalna, wodna), kopalne (węgiel kamienny, brunatny, gaz ziemny, ropa naftowa), czy to elektrownie (elektrociepłownie, spalarnie odpadów i energia jądrowa), czy to pojazdy z akumulatorami (które w przyszłości mają być tu wykorzystywane jako magazyny/bufory), czy nowoczesne ogniwa paliwowe (wodór, metanol, butan lub gaz ziemny, magazynowanie nadwyżek energii) i ich sieci dystrybucyjne (sieć ciepłownicza, sieci wysokiego napięcia, gazociąg) - będzie można przydzielić tylko przy pomocy cyfrowej.

W rezultacie branża HVAC stoi przed poważnymi wyzwaniami. Pomimo trudnej sytuacji, transformacja branży musi być kontynuowana bez utraty z oczu rentowności. W związku z tym branża widzi ogromny potencjał wzrostu w nadchodzących latach. Jako dostawca systemów, JUMO chce uczestniczyć w tym wzroście dzięki swoim produktom i zdobywać nowych klientów.

Masz jakieś pytania?


Rzecznik prasowy

Michael Klose +49 661 6003-2346 +49 661 6003-2346