Praca SOS Wiosek Dziecięcych ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej

Darowizna JUMO dla Wiosek Dziecięcych SOS na całym świecie: Tworzenie przyszłych możliwości dla dzieci

JUMO obchodziło w zeszłym roku 75. rocznicę istnienia w wielkim stylu. Klienci, partnerzy i pracownicy byli zaangażowani w liczne wydarzenia - a skrzynki na darowizny (fizyczne i internetowe) dla SOS Wioski Dziecięce na całym świecie były zawsze częścią wielu specjalnych wydarzeń. Kierownictwo JUMO i kierownicy projektów przekazali teraz czek na 30 000 euro organizacji zajmującej się prawami dzieci.

Do pobrania

Zdjęcie prasowe
(JPG, 1.31mB)
Wizytówka
( VCF, 246B)

W 1949 roku Hermann Gmeiner założył pierwszą na świecie Wioskę Dziecięcą SOS w Imst, Tyrolu. Jego wizja: każde opuszczone, cierpiące dziecko powinno mieć matkę, rodzeństwo, dom i wioskę, gdzie będzie mogło dorastać w bezpiecznym i pewnym środowisku, tak jak inne dzieci.

Te 4 zasady dały początek światowej organizacji, która głównie finansowana jest z prywatnych darowizn. Obecnie dzieci znajdują nowy, bezpieczny dom w 533 Wioskach Dziecięcych SOS w ponad 130 krajach. Oprócz Wiosek Dziecięcych SOS, ponad 2000 programów takich jak przedszkola, szkoły, placówki młodzieżowe, centra szkoleniowe i społeczne, wsparcie rodzin, stacje zdrowia i projekty pomocy w nagłych wypadkach są również otwarte dla biedniejszych dzielnic Wiosek Dziecięcych SOS. Dzisiaj, jej praca na całym świecie dotyka każdego roku 2,5 miliona ludzi: dzieci, młodzieży i członków rodzin.

Dyrektor Generalny JUMO, Dimitrios Charisiadis, podkreślił przy okazji przekazania darowizny: "Praca Wiosek Dziecięcych SOS jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek, gdy patrzymy na globalne wojny i konflikty. Cieszymy się, że możemy przyczynić się do otwarcia przyszłych możliwości dla dzieci w niepewnych sytuacjach naszą darowizną."

Helge E. Jost, organizator kampanii darowizny i szef zespołu jubileuszowego JUMO, również pochwalił zaangażowanie pracowników, zgodnie z hasłem firmy "JUMO Gets It Done": "Koleżanki i koledzy z JUMO w pełni zaangażowali się w kampanię - z wielkim rezultatem". W ciągu 2023 roku Jost mógł przekazać 450 euro (wśród innych darowizn) z drużyny rowerowej JUMO do puszki darowizny. Jednak zdecydowanie największa część sumy została zebrana w ramach kampanii zbiórki online. Pracownicy w siedzibie w Fulda również przekazali na darowiznę godziny pracy przeliczone na wynagrodzenie po ubiegłorocznej akcji sadzenia drzew, jak również inne kwoty. Łącznie zebrano ponad 5,000 euro.

Darowiznę przekazano Magdalenie Latzel, odpowiedzialnej za partnerstwa korporacyjne w Wioskach Dziecięcych SOS. W Fulda przedstawiła liczne programy, dzięki którym organizacja od 75 lat umożliwia dzieciom na całym świecie rozwijanie się w miłosierdziu i indywidualny sposób.

"JUMO jest multiplikatorem i wzorem do naśladowania, ponieważ ta wyjątkowa kampania jubileuszowa imponująco pokazuje wielki efekt, jaki można osiągnąć, angażując wszystkich zainteresowanych - pracowników, klientów i zarząd. Chcielibyśmy podziękować JUMO za tę cenną pomoc w daniu dzieciom dostępu do wysokiej jakości edukacji," powiedziała Latzel. Darowizna JUMO mogłaby być wykorzystana na szkolenia zawodowe, ponieważ to najlepszy sposób, aby pomóc młodym ludziom w rozpoczęciu kariery.

60,000 euro na działalność edukacyjną JUMO

W swoim jubileuszowym roku JUMO przekazało łącznie 60,000 euro na działalność edukacyjną: z uwagi na swoje regionalne korzenie, lokalną działalność edukacyjną wsparto kwotą 30,000 euro (sponsorowanie Klubu Wynalazców Akademii Dziecięcej w Fulda) oraz, jako firma działająca międzynarodowo, międzynarodową działalność edukacyjną (Wioski Dziecięce SOS na całym świecie) kolejnymi 30,000 euro.

Masz jeszcze jakieś pytania?


Rzecznik prasowy

Michael Klose +49 661 6003-2346 +49 661 6003-2346