Rozpoczęcie budowy w Industriepark West jest w zasięgu ręki

Podpisane i złożone zgłoszenie budowy nowego zakładu produkcyjnego JUMO

Atrament już wysechł wniosek budowlany został podpisany i złożony w urzędzie budowlanym w Fuldzie. Teraz zaangażowane firmy partnerskie mogą przejść do planowania realizacji z wykorzystaniem swojego know-how oraz koparek, ciężarówek i dźwigów, ponieważ prace nad nowym zakładem JUMO w Industriepark West koło Rodges mają się rozpocząć w pierwszym kwartale 2023 roku. Udziałowiec JUMO Bernhard Juchheim i architekt Marco Schlothauer, który jest odpowiedzialny za planowanie projektu, podpisali właśnie zgłoszenie budowy.

Pliki do pobrania

Zdjęcie prasowe
(JPG, 859.9kB)
Wizytówka
( VCF, 246B)

Podpisanie umowy jest kamieniem milowym. Do zakładu JUMO nr 3 w Fuldzie przybyli z tej okazji wszyscy odpowiedzialni planiści (m.in. za zarządzanie projektem, architekturę, usługi budowlane, konstrukcję nośną, zagospodarowanie/otwarte przestrzenie) i wykonawcy (m.in. za inżynierię budowlaną/konstrukcję szkieletową, techniczne wyposażenie budynku, instalacje elektryczne, sanitarne i tryskaczowe). "Jestem pod wrażeniem zaufania, współpracy i tempa prac w ciągu ostatnich dziesięciu miesięcy", powiedział udziałowiec Bernhard Juchheim, dziękując firmom za ich wstępne prace.

Dyrektor zarządzający JUMO dr Steffen Hoßfeld i kierownik projektu Stefan Reith zaapelowali do partnerów o wspólne i zorientowane na wyniki rozwiązywanie ewentualnych przeszkód w procesie budowy. "Aby sprostać aktualnym wyzwaniom, takim jak wzrost cen lub dostępność materiałów i personelu, stawiamy na zintegrowane zarządzanie projektem" - wyjaśnił Stefan Reith. Tutaj planiści i firmy wykonawcze siedzą przy jednym stole, aby zrealizować projekt zgodnie z harmonogramem i budżetem. "Ten proces jest bardzo innowacyjny i jak dotąd się sprawdził" - mówi Reith.

Nowy zakład jest największym projektem infrastrukturalnym w prawie 75-letniej historii JUMO. "Wszyscy ponosimy odpowiedzialność za dodanie kolejnego udanego rozdziału do historii firmy" - podsumował dr Steffen Hoßfeld.

Według aktualnego stanu planowania wielkość inwestycji wynosi około 48 milionów euro. Zakończenie budowy planowane jest na grudzień 2024 roku, a rozruch w pierwszym kwartale 2025 roku. Zespół projektowy dąży do dalszej optymalizacji tego harmonogramu.


JUMO nabyło teren o powierzchni ok. 100.000 m2 pod koniec 2013 roku. Oprócz produkcji czujników temperatury w nowym zakładzie produkcyjnym znajdzie się również kompletny obszar produkcyjny dla techniki pomiaru ciśnienia i związana z tym logistyka.


JUMO będzie tam produkować w sposób bardziej zrównoważony, wydajny i cyfrowy, ponieważ maszyny i systemy są na najwyższym poziomie technicznym. W tym miejscu można również generować dalszy wzrost, dzięki czemu przedsiębiorstwo będzie mogło się rozwijać w przyszłości. Nowa lokalizacja jest jednocześnie wyraźnym zobowiązaniem wobec Fuldy i regionu.

Masz jakieś pytania?


Dyrektor Działu Prasowego

Michael Brosig +49 661 6003 2788 Michael.Brosig@JUMO.net +49 661 6003 2788