Dane z technologią SPE z czujnika bezpośrednio do chmury JUMO Cloud

Ethernet jednoparowy (SPE): Czujniki JUMO zwiększają wydajność ekosystemu

Portfolio produktów obsługujących SPE, zaprezentowane na konferencji prasowej z okazji 75. urodzin JUMO w lutym tego roku, wchodzi obecnie do produkcji seryjnej.

Do pobrania

Zdjęcie prasowe
(JPG, 498.8kB)
Wizytówka
( VCF, 246B)

Innowacyjna technologia SPE została zintegrowana z 3 nowymi czujnikami JUMO:

  • JUMO hydroTRANS S20 (przetwornik temperatury, wilgotności, CO2)
  • JUMO flowTRANS MAG H20 (przetwornik przepływu)
  • JUMO DELOS S02 (przetwornik ciśnienia)

SPE jest interesujące dla wszystkich aplikacji automatyki - a tym samym dla wszystkich branż. "Wiele procesów operacyjnych, które muszą zapewnić wysoki poziom dostępności, może skorzystać z kompleksowej sieci Ethernet dzięki technologii SPE" - wyjaśnia Manfred Walter, menedżer produktu i ekspert SPE w JUMO. W rezultacie zastosowanie SPE może zapobiec przestojom i zapewnić jeszcze większą wydajność, co z kolei umożliwia długoterminowe oszczędności kosztów w wielu scenariuszach zastosowań.

Czujniki JUMO sprawiają, że ekosystem SPE jest bardziej wydajny. Jak podkreśla Walter, możliwe jest "inteligentne" sondowanie. Ważne wielkości pomiarowe, takie jak temperatura, wilgotność powietrza, CO2, przepływ i ciśnienie, są przekazywane z dużą dokładnością i szybkością do takich miejsc docelowych, jak chmura JUMO. Po raz pierwszy umożliwia to ciągłe połączenie czujników w sieć Ethernet w oparciu o znaną piramidę automatyzacji, aż do poziomu pola, bez żadnych zakłóceń w komunikacji Ethernet.

Ważne dodatkowe informacje diagnostyczne mogą być łatwo i szybko dostarczane przez inteligentny czujnik do monitorowania stanu lub konserwacji predykcyjnej bezpośrednio przez dwuprzewodowy interfejs Ethernet ─ niezależnie od systemu sterowania. "Kontrola procesu jest kontynuowana, podczas gdy niezbędne dane konserwacyjne są pobierane i przetwarzane niezależnie w tle przez systemy skonfigurowane do tego celu" - wyjaśnia Justin Heinrici, menedżer produktu w JUMO.

Każdy z 3 czujników jest zasilany przez Power over Data Lines (PoDL). Podczas montażu i okablowania czujników można osiągnąć odległości do 1000 metrów. Połączenie jest realizowane przez złącze SPE o wysokim stopniu ochrony IP67 w wersji M12.

Masz jakieś pytania?


Rzecznik prasowy

Michael Klose +49 661 6003-2346 +49 661 6003-2346