Wytrzymała wersja przemysłowa, która nie wymaga konserwacji i jest elastyczna

Niezawodny i kompaktowy monitoring poziomu

Pojemnościowy czujnik poziomu JUMO ZELOS C01 LS identyfikuje poziom cieczy i ciał stałych. Urządzenie to może być również stosowane w zbiornikach lub rurach pod ciśnieniem. W środowisku przemysłowym wykazuje swoje zalety w aplikacjach z wymaganiami dotyczącymi ochrony przed przelaniem i suchobiegiem lub w przypadku wykrywania mediów.

Pliki do pobrania

Zdjęcie prasowe
(TIF, 4.32mB)
Wizytówka
( VCF, 246B)

JUMO ZELOS C01 LS może być stosowany w cieczach lub ciałach stałych o temperaturze od -40 do +200 °C. Dzięki unikalnej funkcji autokalibracji punktowy pomiar poziomu jest wykrywany niezawodnie i z długotrwałą stabilnością. Ponadto, po skonfigurowaniu, 2 wyjścia przełączające mogą automatycznie rozróżniać bezpiecznie pomiędzy medium pomiarowym a środkiem czyszczącym lub pianą. Nawet kleje nie stanowią problemu dla tego niezawodnego czujnika. Konstrukcja produktu przyczynia się do miniaturyzacji w technice czujników, dzięki czemu możliwe jest wdrożenie kompaktowych systemów. Montaż jest łatwy do wykonania za pomocą standardowego klucza dynamometrycznego. Ponieważ uszczelnienie medium przechodzi przez końcówkę czujnika, nie jest wymagane żadne oddzielne uszczelnienie, co eliminuje możliwość zmieszania.

Zabezpieczenie przed zwarciem i odwrotną polaryzacją zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo JUMO ZELOS C01 LS. Antywersyjny obwód elektryczny umożliwia wykrywanie usterek linii, takich jak przerwanie kabla. Profil aktualizacji oprogramowania sprzętowego umożliwia aktualizację czujnika podczas instalacji, dzięki czemu czas przestoju instalacji jest minimalny. Jako sygnały wyjściowe dostępne są PNP, NPN, push-pull i IO-Link. Podświetlany o 360° wskaźnik stanu umożliwia łatwe rozpoznanie stanu czujnika zgodnie z normami NAMUR i VDI/VDE.

Czujnik poziomu posiada stopień ochrony IP67/IP69. Wszystkie części mające kontakt z medium wykonane są z PEEK o jednorodnej chropowatości powierzchni poniżej Ra 0,8 µm. Jest on dostępny z obszernymi atestami do zastosowań w przemyśle spożywczym, technice kolejowej i przemyśle stoczniowym. Ponadto spełnione są wymagania dotyczące iskrobezpiecznej ochrony przeciwwybuchowej, ustawy o zasobach wodnych (WHG) oraz bezpieczeństwa elektrycznego zgodnie z UL.

JUMO ZELOS C01 LS monitoruje zbiorniki, chroni pompy przed pracą na sucho lub steruje zaworami, wejściami PLC i sygnałami ostrzegawczymi. Typowe zastosowania obejmują zbiorniki do przechowywania stałej i płynnej żywności, wody i ścieków oraz piasku lub granulatu. Rozpoznawanie mediów jest automatyczne i w razie potrzeby może być specjalnie nauczane z lub bez oprogramowania.


Czy mają Państwo jakieś pytania?


Dyrektor Biura Prasowego

Michael Brosig +49 661 6003 2788 Michael.Brosig@JUMO.net +49 661 6003 2788