Dane z technologią SPE z czujnika bezpośrednio do chmury JUMO Cloud

Zaawansowane czujniki do ciągłej komunikacji Ethernet

Po raz pierwszy JUMO wykorzystało możliwości oferowane przez technologię SPE opartą na sieci Ethernet i zintegrowało je w 3 nowych produktach czujnikowych: JUMO hydroTRANS (przetworniki wilgotności, CO2 i temperatury), JUMO flowTRANS MAG H20 (przetwornik przepływu), JUMO DELOS S02 (przetwornik ciśnienia).

Завантажити

Zdjęcie prasowe
(JPG, 898.08kB)
Wizytówka
( VCF, 246B)

Wybór technologii SPE dla nowych urządzeń JUMO zapewnia użytkownikom możliwość korzystania z kompletnych rozwiązań systemowych z ciągłą transmisją Ethernet w swoich aplikacjach. Ten aspekt upraszcza uruchamianie i otwiera inne ekscytujące korzyści:


SPE reprezentuje tylko warstwę fizyczną, na której mogą działać różne protokoły oparte na sieci Ethernet. JUMO wybrało standard SPE 10BASE-T1L dla nowych czujników, który pozwala na podłączenie czujnika kablem o długości do 1000 metrów, zapewniając w ten sposób uniwersalne zastosowanie tej technologii SPE w szerokim zakresie zastosowań. Każdy z 3 czujników jest zasilany przez Power over Data Lines (PoDL). Połączenie jest nawiązywane za pomocą złącza SPE o wysokim stopniu ochrony w wersji M12.

Przekazywanie danych opiera się na spójnej sieci Ethernet, dlatego czujnik może wymieniać dane bezpośrednio z kontrolerem i jednocześnie z chmurą JUMO.

Użytkownik może polegać na ustalonym standardzie komunikacji opartym na sieci Ethernet Modbus TCP do komunikacji z kontrolerem. Komunikacja w chmurze jest konfigurowana za pomocą zaledwie kilku kliknięć bezpośrednio w JUMO Cloud. Można ją również wygodnie skonfigurować na czujniku za pomocą aplikacji "JUMO smartCONNECT" lub programu konfiguracyjnego JUMO. W ten sposób można szybko i łatwo opracować odchudzone rozwiązania systemowe, które składają się z technologii czujników, a także technologii automatyzacji i / lub sterowania.

W rezultacie czujnik JUMO hydroTRANS może mierzyć temperaturę w pomieszczeniu, wilgotność powietrza oraz stężenie CO2, a także wysyłać swoje wartości stanu (metadane) bezpośrednio do chmury JUMO Cloud za pośrednictwem interfejsu SPE.

Masz jakieś pytania?


Rzecznik prasowy

Michael Klose +49 661 6003-2346 +49 661 6003-2346