„JUMO kreuje przyszłość i wspiera rozwój”

Przeprowadzka do nowego zakładu produkcyjnego Sensilo w październiku

Prace budowlane w zakładzie JUMO SENSILO w Parku Technologicznym Fulda-West nadal szybko postępują. Kolejnym ważnym krokiem będzie przeniesienie zakładu w październiku, jak wyjaśnił dyrektor zarządzający JUMO dr Steffen Hoßfeld burmistrzowi Fuldy dr Heiko Wingenfeldowi i urzędnikowi ds. planowania miejskiego Danielowi Schreinerowi podczas zwiedzania terenu. Kosztujący 50 milionów euro nowy budynek jest największą inwestycją w historii JUMO.

Do pobrania

Zdjęcie prasowe
(JPG, 2.87kB)
Zdjęcie prasowe
(JPG, 2.97kB)
Wizytówka
( VCF, 246B)

„Tutaj tworzymy przyszłość, tworzymy możliwości rozwoju” – podkreślił Hoßfeld. Według Hoßfelda, nowy budynek przede wszystkim dotyczy cyfryzacji, optymalizacji przepływu materiałów, redukcji struktury kosztów, a co za tym idzie, ostatecznie zwiększenia efektywności, aby stać się bardziej konkurencyjnym. JUMO buduje fabrykę przyszłości na zielonym terenie w Rodges, głównie w celu zmniejszenia kosztów jednostkowych poprzez wykorzystanie najnowocześniejszej technologii.

Budowa postępuje zgodnie z harmonogramem – podkreślił kierownik projektu Stefan Reith. Koszty również pozostają w zaplanowanych ramach. Cały zespół jest bardzo zmotywowany, a poszczególne branże współpracują ze sobą, wyjaśnił. W tym projekcie podjęto decyzję o wdrożeniu zintegrowanego zarządzania projektem. Wykonawcy budowlani są zaangażowani w projekt od samego początku fazy planowania. To zapewnia, że wszystkie osoby odpowiedzialne za projekt mogą od samego początku opracować optymalne rozwiązanie. „Ten partnerski proces jest bardzo innowacyjny, oszczędza koszty i chroni przed potencjalnymi procesami sądowymi” – mówi Reith.

Wzmocnienie siły ekonomicznej całego regionu Fuldy w Niemczecj

Christian Gies, szef zarządzania obiektami, był pod wrażeniem wiedzy i doświadczenia zaangażowanych firm. „Firmy z regionu mają ogromną wiedzę i wieloletnie doświadczenie. To kolejny powód szybkiego postępu budowy do tej pory” – podkreślił Gies.

„Nowy zakład JUMO SENSILO to wyraźne zaangażowanie w rozwój Fuldy i wzmacnia siłę ekonomiczną całego regionu” – powiedział burmistrz Fuldy, dr Heiko Wingenfeld. Zastępca planisty miejskiego Daniel Schreiner pochwalił dobrą współpracę z JUMO: „Proces od planowania do realizacji z kierownikami budowy JUMO cechował się wysokim stopniem niezawodności” – powiedział Schreiner.

Powierzchnia produkcyjna około 13 000 metrów kwadratowych

JUMO buduje zakład do produkcji czujników temperatury i ciśnienia w parku technologicznym z powierzchnią produkcyjną około 13 000 metrów kwadratowych. Te obszary produktowe ostatnio doświadczyły ponadprzeciętnego wzrostu; JUMO widzi tutaj również duży potencjał w nadchodzących latach.

JUMO planuje podwoić wolumen produkcji czujników temperatury do 2026 roku w porównaniu do 2022 roku, jak wyjaśnił dr Michael Schwander, szef produkcji technologii czujników temperatury. Produkcja czujników ciśnienia również stanie się znacznie bardziej efektywna. „Obecne pięć obszarów w różnych budynkach i piętrach w Zakładzie 1 zostanie teraz skoncentrowanych w jednej lokalizacji w nowym zakładzie w wyniku przeprowadzki” – powiedział Schwander.

Geotermalna instalacja pokrywa obciążenie szczytowe

Według aktualnych planów, JUMO całkowicie zrezygnuje z paliw kopalnych. System geotermalny będzie wspierał system grzewczy. To pokryje obciążenie szczytowe, podczas gdy obciążenie podstawowe będzie całkowicie pokrywane przez odzysk ciepła z procesów produkcyjnych. Systemy chłodzenia i wentylacji nowego zakładu będą głównie zasilane energią elektryczną z własnej instalacji fotowoltaicznej.

Masz jakieś pytania?


Rzecznik prasowy

Michael Klose +49 661 6003-2346 +49 661 6003-2346