BrauBeviale 2023

Duży popyt na rozwiązania JUMO z jednego źródła

JUMO od dziesięcioleci dostarcza branży napojów innowacyjne technologie pomiarowe i wydajne komponenty automatyki. Niektóre z nich są obecnie wykorzystywane we w pełni zautomatyzowanym zakładzie piwowarskim. Zostały one niedawno zaprezentowane na targach SPS, gdzie odbiły się szerokim echem.

Do pobrania

Zdjęcie prasowe
(TIF, 4.32mB)
Zdjęcie prasowe
(TIF, 17.16mB)
Wizytówka
( VCF, 246B)

"Zapytania i zainteresowanie odwiedzających nową warzelnią na stoisku SPS w Norymberdze były przytłaczające. Nie spodziewaliśmy się tego" - mówi Martin Eppinger, Market Segment Manager ds. żywności i napojów w JUMO. Odwiedzający targi byli szczególnie zainteresowani rozwiązaniami z jednego źródła, jak wyjaśnia Eppinger.

JUMO ma teraz nadzieję na podobnie duży popyt na BrauBeviale (28-30 listopada 2023 r. w Norymberdze, hala 6 / stoisko 120). "Chcemy przekonać profesjonalną publiczność naszym bezpiecznym, całościowym rozwiązaniem" - mówi Eppinger.

Wszystkie czujniki, sterowanie i wizualizacja od JUMO

Ponadto zakład piwowarski posiada pompę do wody i funkcję CIP, a także inną pompę sterowaną częstotliwościowo do zacieru lub brzeczki. W obu pompach jako zabezpieczenie przed suchobiegiem stosowany jest przełącznik poziomu JUMO ZELOS C01 LS. Silnik mieszadła kadzi zaciernej i silnik rozdrabniacza kadzi filtracyjnej są również sterowane częstotliwościowo.

Do pomiaru poziomu zbiornika gorącej wody, kadzi zaciernej i kotła brzeczkowego używany jest nowy przetwornik ciśnienia JUMO DELOS S02. Pomiar różnicy ciśnień w kadzi filtracyjnej został zaimplementowany za pomocą JUMO TAROS S46 H.

JUMO flowTRANS US W02 jest stosowany do pomiaru ilości głównego i dodatkowego nalewu. Za chłodnicą brzeczki nowy JUMO flowTRANS MAG H20 mierzy zarówno całkowite natężenie przepływu, jak i temperaturę. Temperatura w odpowiednich zbiornikach jest określana za pomocą JUMO dTRANS T1000.

Podczas czyszczenia CIP, JUMO digiLine Ci HT10 określa stężenie różnych środków czyszczących poprzez przewodność skompensowaną temperaturowo.

Sterowanie i wizualizacja

Obsługa instalacji odbywa się za pomocą sterownika dotykowego JUMO variTRON 500 i oprogramowania JUMO smartWARE SCADA do monitorowania i sterowania procesem.

Receptury dla poszczególnych rodzajów piwa, a także poszczególne funkcje CIP można konfigurować intuicyjnie bez umiejętności programowania za pomocą opartego na przeglądarce rozwiązania programowego JUMO smartWARE Program. JUMO smartWARE Evaluation umożliwia dodatkowe rejestrowanie wszystkich parametrów procesu.

"Następnie zarówno proces warzenia piwa, jak i proces CIP można ocenić i zweryfikować za pomocą automatycznego raportu partii" - mówi Martin Eppinger.

Masz jakieś pytania?


Rzecznik prasowy

Michael Klose +49 661 6003-2346 +49 661 6003-2346