2023 drzewa przeciwko zmianom klimatycznym

JUMO sadzi jubileuszowy las

JUMO świętuje swoje 75-lecie w 2023 roku licznymi działaniami pod hasłem "Ludzie i technologia w ruchu". W ramach obchodów 100 pracowników posadziło 2023 młode dęby w rezerwacie biosfery UNESCO Rhön, kładąc kamień węgielny pod jubileuszowy las JUMO.

Do pobrania

Zdjęcie prasowe
(JPG, 3.15mB)
Zdjęci prasowe
(JPG, 4.91mB)
Wizytówka
( VCF, 246B)

W marcu tego roku, JUMO i ich zespół jubileuszowy zasadzili 75 drzew liściastych na "Niemieckim Zielonym Pasie" w ramach niewielkiej inicjatywy. Teraz jednak przeprowadzili znacznie większą akcję, sadząc ponad 2000 drzew w lesie między Hofbieber a Morles, przy "Czarnym Krzyżu". Cała praca zajęła pracownikom JUMO zaledwie dwie godziny. Uroczyste świętowanie z kiełbaskami z dziczyzny na lunch była przyjemnym dodatkiem do jesiennego dnia.

Dyrektor zarządzający JUMO, Dimitrios Charisiadis, podczas przemówienia powitalnego, podkreślił, że 75. rocznica firmy jest znaczącym momentem w jej historii. Jubileuszowy las JUMO symbolizuje zarówno związek firmy z regionem, jak i zaangażowanie w zrównoważoną przyszłość.

Sadząc dęby w 2023 roku, JUMO aktywnie przyczynia się do walki ze zmianami klimatu. Te drzewa będą kluczową częścią ekosystemu, produkując tlen i zmniejszając poziom CO2 w atmosferze.

Helge E. Jost, szef jubileuszowego zespołu JUMO i organizator kampanii sadzenia drzew, również zwrócił uwagę na znaczenie tej inicjatywy. Podkreślił, że jest to przykład odpowiedzialności i wkładu firm w ochronę klimatu.

Biuro leśne Hofbieber zarządza około 14 000 hektarami lasów w Hesji Rhön, z dominującymi gatunkami buka i świerka, a także dębu, sosny i modrzewia. Obecnie planuje się zmniejszenie udziału świerka na rzecz innych gatunków, takich jak buk, brzoza i klon.

Masz jakieś pytania?


Rzecznik prasowy

Michael Klose +49 661 6003-2346 +49 661 6003-2346