produkty JUMO
PRODUKTY

4 produkty, które ułatwią życie technikom – przetwornik ciśnienia, przełącznik pływakowy, sterownik PLC, wzmacniacz separacyjny

W ostatniej dekadzie byliśmy świadkami wielu udoskonaleń technologicznych mających na celu usprawnienie procesów przemysłowych. Zapotrzebowanie na nowoczesne, zaawansowane urządzenia stale rośnie, a JUMO jest w czołówce firm, które ułatwiają pracę techniczną. Dzięki JUMO technicy mogą teraz znaleźć najlepsze urządzenia pomocne w osiągnięciu kontroli nad pomiarami i automatyzacją. Poniżej przedstawiamy cztery produkty JUMO, które ułatwiają pracę technikom.

1. Precyzyjny przetwornik ciśnienia JUMO TAROS S47P

Przetwornik ciśnienia TAROS S47P umożliwia pomiar ciśnienia bezwzględnego i względnego. Idealnie sprawdzi się do zastosowania w cieczach lub mediach gazowych. Przetwornik ciśnienia jest wyposażony w funkcję kompensacji temperatury, która umożliwia wykonywanie dokładnych pomiarów gwarantujących niezawodność.

Pomiar ciśnienia w różnych warunkach otoczenia

Przetwornik ciśnienia JUMO TAROS S47P umożliwia pomiar ciśnienia absolutnego do 40 barów, natomiast zakres pomiaru ciśnienia względnego sięga 100 barów. Dzięki temu technicy z branży budowy maszyn, inżynierii mechanicznej, kalibracji i produkcji urządzeń testowych mogą mierzyć ciśnienie niezależnie od warunków otoczenia.

Czujnik ciśnienia, który spełni najwyższe wymagania

Ten precyzyjny przetwornik zapewnia stopień ochrony do IP69, co daje maksymalne bezpieczeństwo pracy w różnych warunkach środowiskowych. Technicy mogą uzyskiwać wiarygodne pomiary przez długi czas, ponieważ TAROS S47P posiada szybki i prosty zerowy punkt korekcji.

Przetwornik ciśnienia JUMO TAROS S47P

2. Poziomy przełącznik pływakowy JUMO NESOS R40 LSH

Przełącznik pływakowy JUMO NESOS R40 LSH umożliwia redundantne pomiary poziomu MIN/MAX, ponieważ można go łatwo zamontować na ścianach zbiorników lub kontenerów. Na pomiar nie ma wpływu geometria zbiornika ani właściwości medium, takie jak ciśnienie.

Produkt do pomiaru ekstremalnych temperatur

Do przełączania dwóch styków nie jest potrzebne dodatkowe źródło napięcia. Miernik JUMO NESOS R40 LSH może pracować w ekstremalnych temperaturach od -52 do +240 stopni Celsjusza. Może on również wytrzymać ciśnienie nie przekraczające 88 barów. Atest IECEx sprawia, że nadaje sie on do stosowania w elektrowniach, przemyśle chemicznym i przy budowie zbiorników.

JUMO NESOS R40 LSH jest łatwy w montażu, co pozwala zaoszczędzić na kosztach instalacji. Można również zaoszczędzić na kosztach magazynowania, używając wyłącznika pływakowego jako wyłącznika MIN lub MAX w jednym z wariantów.

Przełącznik pływakowy JUMO NESOS R40 LSH

3. Sterownik PLC JUMO variTRON 500

Ten modułowy system PLC/PID jest wyposażony w trzy nowe moduły zapewniające superszybkie działanie i elastyczną filozofię działania. JUMO variTRON 500 posiada wyświetlacze LED do wizualizacji statusów przełączania. Dostępny jest w formacie pionowym i poziomym.

System pozwala na wykonywanie ponad 120 jednoczesnych pętli sterowania, idealnych dla skomplikowanych procesów. Ponadto, moduły wejściowe i wyjściowe są wystarczająco elastyczne, aby umożliwić decentralizację systemu.

4. Dwukanałowy wzmacniacz separacyjny JUMO EX-i

Izolujący wzmacniacz łączeniowy JUMO EX-I zapewnia izolację galwaniczną w trzech kierunkach i przesyłanie sygnału w różnych zastosowaniach EX. Został on opracowany dla serii wyłączników pływakowych JUMO NESOS, ale okazał się kompatybilny z innymi czujnikami zbliżeniowymi.

Wzmacniacz przełączający może pracować w zakresie temperatur od -40 do +60 stopni Celsjusza. Dzięki temu dwukanałowemu modelowi nie jest potrzebny kolejny izolowany wzmacniacz przełączający, co pozwala zaoszczędzić więcej miejsca w szafie sterowniczej i obniżyć koszty.

Podsumowanie

Bez wątpienia te niesamowite narzędzia do kontroli pomiarów i automatyki firmy JUMO zrewolucjonizują sektor kontroli, rejestracji i monitorowania pomiarów. Wejdź na stronę JUMO i sprawdź nasze materiały o produktach, aby odkryć kolejne urządzenia i akcesoria, które ułatwią Ci pracę techniczną.

Masz pytania? Chcesz dowiedzieć się więcej o produktach lub otrzymać ofertę? Prosimy o kontakt!