Wygodne monitorowanie studni

Studium przypadku - monitorowanie studni

Automatyzacja w papierni

Produkcja papieru wymaga dużej ilości wody, która jest pobierana ze studni i rzek, a tym samym wpływa na bilans wodny w regionie. Z tego powodu należy ściśle monitorować ilość pobieranej wody i poziom wody w studniach. Fabryka papieru w Fuldzie w Niemczech, we współpracy z JUMO Engineering, wdrożyła zautomatyzowane rozwiązanie do monitorowania studni opartych na wodzie gruntowej.

Wyzwanie

Papiernia w Fuldzie jest średniej wielkości rodzinnym przedsiębiorstwem, które zajmuje się wyłącznie przetwarzaniem makulatury. Każdego roku w dwóch zakładach przetwarza się ponad milion ton tektury falistej. W produkcji papieru woda jest używana do rozpuszczania makulatury i czyszczenia jej. Służy również jako środek transportu dla odzyskanej masy celulozowej.

W fabryce w Fuldzie znajdują się cztery indywidualne studnie wód gruntowych jako źródła wody. Trzy studnie sondażowe służą do rejestracji poziomu wód gruntowych. W celu udowodnienia, że pobór wód gruntowych nie narusza bilansu wodnego regionu, rada regionalna Hesji musi co miesiąc przedstawiać Radzie Regionalnej Hesji wykaz godzinowych poziomów wody w studniach. Ponadto należy rejestrować i monitorować godzinowe, dzienne i roczne natężenia przepływu pomp w poszczególnych studzienkach, ponieważ suma tych natężeń przepływu również nie może przekraczać wartości granicznej. Oprócz rejestrowania, monitorowania i oceny wartości parametrów odwiertu, należy również zintegrować dwukierunkową komunikację z nadrzędną dyspozytornią.

 

System pomiarów, regulacji i automatyzacji JUMO mTRON T z wizualizacją systemu

Podejście do rozwiązania

Wszystkie te wymagania mogą być spełnione za pomocą systemu automatyzacji JUMO mTRON T, kompaktowego regulatora JUMO dTRON 308H oraz czujników poziomu i przepływu JUMO. W tym celu każda studnia została podłączona do oddzielnego interfejsu systemu JUMO mTRON T-Systems. Regulatory JUMO dTRON 308 zostały zainstalowane w samych systemach studni, za pomocą których rejestrowane są poziomy i przepływy oraz określana jest prędkość obrotowa pompy. Zarejestrowane dane pomiarowe są zapisywane i przetwarzane w wielofunkcyjnym panelu JUMO mTRON T. Korzystając z udostępnionych funkcji integratora, bardzo łatwo można określić ilość dzienną, tygodniową lub miesięczną na podstawie natężenia przepływu. Za pomocą predefiniowanych funkcji można również przy niewielkim wysiłku ustawić monitorowanie wartości granicznych.

Ponadto wszystkie dane pomiarowe są przechowywane w systemie mTRON T w sposób uniemożliwiający ich manipulację i mogą być automatycznie odczytywane za pomocą oprogramowania komunikacyjnego JUMO PCC oraz przechowywane w archiwum w sieci. Ponadto, automatyczne raporty mogą być tworzone indywidualnie, zgodnie z wymaganiami klienta. Mogą one być na przykład przechowywane w formacie PDF, XLS i tekstowym w sieci w uprzednio zdefiniowanej strukturze folderów. Możliwe jest również wysyłanie formularzy bezpośrednio pocztą elektroniczną.

Rezultat projektu

Przy realizacji projektu papiernia oparła się nie tylko na produktach JUMO, ale także na doświadczeniu zespołu inżynierów JUMO, który opracował pełne rozwiązanie aplikacyjne od programowania sterowników PLC, w tym wizualizacji, po stworzenie automatycznego raportowania.

Niektóre komponenty rozwiązania

NO THREE PRODUCTS RESULT