Ostrzeżenie

Ostrzeżenie

Znaleziono niepoprawną konfigurację. Skontaktuj się z administratorem.

 
Ostrzeżenie

Ostrzeżenie

Znaleziono niepoprawną konfigurację. Skontaktuj się z administratorem.

 
Water2Water unit van Rainmaker

Water2Water unit van Rainmaker

Het Water-to-Water systeem

Het Water-to-Water systeem kan efficiënt worden aangedreven door wind, zon, net, generator of combinaties daarvan

Insert your alternative text
HISTORIA SUKCESU - ZASTOSOWANIE WŁAŚCIWYCH CZUJNIKÓW W INNOWACYJNYM SYSTEMIE ODSIARCZANIA

Bezpieczna woda pitna dzięki innowacyjnej technologii

Firma Rainmaker Holland B.V. poprosiła niedawno JUMO o pomoc w opracowaniu odpowiednich czujników dla innowacyjnego systemu odsalania. Głównym problemem była wymagana odporność na korozję.

Zadanie

Rainmaker specjalizuje się w zdecentralizowanym rozwoju i produkcji technologii wodnych, aby zapewnić bezpieczną wodę pitną w odległych miejscach na całym świecie. Aby osiągnąć ten cel Rainmaker opracował dwie linie produktów: Air-to-Water i Water-to-Water.

Wyzwanie

Niestety, słodka woda jest nierówno dystrybuowana. Szacuje się, że obecnie około 800 milionów ludzi na całym świecie żyje bez dostępu do źródła bezpiecznej wody pitnej. W Afryce Północnej, na Bliskim Wschodzie, w Indiach, Meksyku i dużej części Ameryki Południowej, ale także na wielu wyspach i w wielu regionach, występuje strukturalny niedobór. Właśnie w tych miejscach, gdzie trudno jest udostępnić wodę pitną, Rainmaker stosuje innowacyjne techniki.


Podejście do rozwiązania

Rozwiązanie Air-to-Water

Zdecentralizowana i napędzana energią odnawialną technologia firmy Rainmaker o nazwie Air-to-Water i Water-to-Water produkuje bezpieczną wodę pitną przy najniższym koszcie na litr. Urządzenie Air-to-Water wykorzystuje turbinę, która przepycha powietrze przez wymiennik ciepła. W wymienniku ciepła powietrze jest chłodzone i następuje kondensacja. Zoptymalizowany cykl chłodzenia-ogrzewania pozwala na efektywne zużycie energii przy wyższej produkcji wody. Zebrana woda jest oczyszczana i dezynfekowana, aby zapewnić najwyższe standardy wody pitnej. Chociaż technologia ta została zaprojektowana do zasilania energią odnawialną, może być również zasilana tradycyjnymi źródłami energii. W oparciu o temperaturę i wilgotność otoczenia, pojedyncza jednostka Air-to-Water może produkować do 5 000 litrów wody dziennie i może być łatwo skalowana w celu zaspokojenia wymaganego zapotrzebowania na wodę. Aby zapewnić wydajną produkcję wody, firma Rainmaker opracowała adaptacyjny system kontroli, który maksymalizuje produkcję wody w zależności od warunków środowiskowych w miejscu wdrożenia.

System Water-to-Water może być efektywnie zasilany przez wiatr, słońce, sieć, generator lub ich kombinacje.

Rozwiązanie Water-to-Water

Water-to-Water to system odsalania wody morskiej oparty na nowej technologii destylacji membranowej, w którym woda jest odparowywana pod niskim ciśnieniem w procesie kondensacji za pomocą pompy ciepła. Para wytworzona w tym procesie ogrzewania dyfunduje przez mikroporowatą membranę hydrofobową, a wszystkie zanieczyszczenia pozostają w wodzie źródłowej. Siłą napędową tej technologii jest różnica ciśnień cząstkowych (różnica temperatur) pomiędzy każdą stroną porów membrany.


Wynik projektu

Przemysłowa technologia czujników JUMO

Dla swojego projektu UE z technologią Water-to-Water na Gran Canarii, Rainmaker udał się na poszukiwanie odpowiednich czujników. Wdrożono kilka czujników w celu monitorowania trwałości systemu i zapewnienia bezpieczeństwa instalacji. Ponieważ W2W jest instalacją odsalającą, należało zagwarantować ochronę przed korozją. JUMO posiada szeroki wybór czujników i urządzeń automatyki odpowiednich do uzdatniania wody. W przypadku urządzenia W2W firma Rainmaker zastosowała technologię pomiarową JUMO. Zastosowano czujniki pomiaru przewodności z serii JUMO Blackline oraz przetworniki z serii JUMO ecoTRANS. Urządzenia te służą do precyzyjnego pomiaru przewodności, który gwarantuje jakość czystej wody pitnej. Do pomiaru przewodności po stronie ścieków firma Rainmaker wybrała urządzenie JUMO CTI-500. Czujnik ten idealnie nadaje się do wysokich wartości przewodności, ponieważ jest to pomiar indukcyjny. Czujnik MIDAS C18 SW firmy JUMO służy do kontroli ciśnienia po stronie ścieków. Jest to czujnik tytanowy, który bardzo dobrze nadaje się do wody o dużym zasoleniu.

System Water-to-Water może być efektywnie zasilany przez wiatr, słońce, sieć, generator lub kombinację tych czynników. Dzięki temu woda może być produkowana w miejscu użytkowania, eliminując koszty transportu i dystrybucji. Jednostki Water-to-Water są dostępne w trzech rozmiarach i produkują 37 500, 75 000 lub 150 000 litrów wody pitnej dziennie.

przetworniki z serii JUMO ecoTRANS

Przetworniki z serii JUMO ecoTRANS

JUMO CTI-500

JUMO CTI-500


Subsidie van Europa
Het project Water-to-Water (W2W) is gefinancierd uit het onderzoeks- en innovatieprogramma Horizon 2020
van de Europese Unie in het kader van subsidieovereenkomst nr. 873854. Meer informatie is te vinden op
de website van de Europese Commissie

Jednostka wewnętrzna W2W Rainmaker

Jednostka wewnętrzna W2W Rainmaker

Przekrój poprzeczny jednostki W2W Rainmaker

Przekrój poprzeczny jednostki W2W Rainmaker

Urządzenie W2W firmy Rainmaker wykorzystuje energię odnawialną wytwarzaną przez turbinę wiatrową

Urządzenie W2W firmy Rainmaker wykorzystuje energię odnawialną wytwarzaną przez turbinę wiatrową

W2W urządzenie Rainmaker do produkcji czystej wody pitnej

W2W urządzenie Rainmaker do produkcji czystej wody pitnej