Ostrzeżenie

Ostrzeżenie

Znaleziono niepoprawną konfigurację. Skontaktuj się z administratorem.

 
Ostrzeżenie

Ostrzeżenie

Znaleziono niepoprawną konfigurację. Skontaktuj się z administratorem.

 
Zasilanie - historia sukcesu

Bez przerw w zasilaniu: Jak JUMO i Piller Group zabezpieczają systemy UPS dzięki sterownikom PLC i ogranicznikom temperatury

Prąd jest głównym budulcem dobrobytu, bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia. Tworzy ciepło i światło, umożliwia komunikację i zapewnia mobilność. W rzeczywistości jest niezbędny w obszarach, w których życie ludzkie zależy od niezawodnego zasilania. W związku z tym w niektórych branżach podejmowane są środki mające na celu zminimalizowanie ryzyka przerw w dostawie energii. Obejmują one zarówno obrotowe, jak i statyczne systemy zasilania bezprzerwowego (UPS), które są wykorzystywane do niwelowania przerw w zasilaniu. Znanym dostawcą systemów UPS jest firma Piller Group GmbH, która odnotowała stały wzrost popytu, instalując ponad 7000 kinetycznych systemów magazynowania energii i ponad 6000 rotacyjnych systemów UPS.

Zadanie

Piller Group GmbH posiada 7 pieców komorowych w zakładzie w Osterode am Harz, które były używane już od kilku lat i wymagały modernizacji. Szafy sterownicze, wraz z ich zawartością, miały zostać wymienione i wyposażone w nowy sterownik, który działałby zarówno jako sterownik programowy, jak i sterownik w trybie ciągłym. Ponadto należało wymienić przetwornice częstotliwości i ograniczniki temperatury bezpieczeństwa, a także panel sterowania znajdujący się na każdym piecu.


Nowa kompletna instalacja

Podejście do rozwiązania

Po szczegółowej analizie przeprowadzonej przez JUMO Engineering, indywidualne rozwiązanie zostało opracowane i wdrożone w ścisłej współpracy pomiędzy Piller Group, JUMO i MAGG Elektroanlagen (partnerem systemowym JUMO).

Sterowanie i automatyzację instalacji zapewnia potężny system JUMO variTRON 500, który jest wykorzystywany do zapewnienia samowystarczalności instalacji dla systemu 2 pieców. W ten sposób wdrożono łącznie 4 systemy. Oprogramowanie JUMO smartWARE Evaluation obsługuje rejestrację i wizualizację danych.

Dla każdego pieca zainstalowano również ogranicznik temperatury bezpieczeństwa JUMO w celu zwiększenia bezpieczeństwa instalacji. Firma MAGG Elektroanlagen GmbH była odpowiedzialna za projekt schematyczny, planowanie i budowę nowej szafy sterowniczej. Zajęła się instalacją przetwornic częstotliwości, JUMO variTRON 500 ze wszystkimi wejściami/wyjściami oraz panelem operacyjnym, a także technologią bezpieczeństwa zapewnianą przez ograniczniki temperatury bezpieczeństwa JUMO. Podobnie MAGG Elektroanlagen był osobą kontaktową w zakresie dostawy, konfiguracji i okablowania instalacji.

W ten sposób wszelkie usterki, które wystąpią, mogą zostać wykryte na wczesnym etapie, aby można było podjąć odpowiednie środki zaradcze. Obejmują one wyłączenie części instalacji lub zaalarmowanie personelu technicznego.

Nowy panel sterowania

Nowy panel sterowania

Szafa sterownicza - wnętrze

Szafa sterownicza - wnętrze

Wynik projektu

JUMO to "więcej niż czujniki + automatyzacja". W ramach projektu wdrożono kompleksowe rozwiązanie dostosowane do potrzeb Piller Group, które obejmowało nie tylko sprzęt, ale także oprogramowanie. W ten sposób klient otrzymuje maksymalnie wydajny i bezpieczny system, który praktycznie sam działa dzięki automatyzacji i który może być elastycznie oceniany z dowolnego miejsca za pomocą JUMO smartWARE Evaluation.

Edytor z wyświetlaczem stanu

Editor with status display

Edytor z możliwością wyboru programu

Edytor z możliwością wyboru programu