Ostrzeżenie

Ostrzeżenie

Znaleziono niepoprawną konfigurację. Skontaktuj się z administratorem.

 
Ostrzeżenie

Ostrzeżenie

Znaleziono niepoprawną konfigurację. Skontaktuj się z administratorem.

 
Historia sukcesu produkcji szkła

Pomiar poziomu w piecach do topienia szkła

Jako wydajna i przyjazna środowisku alternatywa dla plastikowych pojemników, szklane pojemniki cieszą się coraz większą popularnością na rynku. Niezawodny pomiar poziomu szkła jest niezbędny dla efektywnej produkcji, jednak w praktyce nie zawsze można go optymalnie zrealizować ze względu na wysokie temperatury procesu.

Zadanie

Dostępne na rynku systemy pomiarowe, takie jak radar, optyka czy promieniowanie jądrowe, posiadają skomplikowaną elektronikę, która utrudnia obsługę i kalibrację operatorowi systemu. Ponadto stosowane są materiały ulegają eksploatacji i należy wymieniać je w określonych odstępach czasu. Trzeba więc znaleźć łatwe i intuicyjne rozwiązanie, które niezawodnie określi poziom szkła podczas topienia, mimo wysokiej temperatury i wszechobecnej pary.

Podejście do rozwiązania

Wymagania te zostały wdrożone przez naszą hiszpańską filię, która dzięki wieloletniemu doświadczeniu w produkcji termopar i obróbce materiałów odpornych na wysoką temperaturę, opracowała szereg odpowiednich komponentów do pomiaru poziomu szkła. Cały proces odbywał się w bezpośrednim kontakcie z klientem i zgodnie z wymaganiami przemysłu.

W rezultacie otrzymaliśmy rozwiązanie, które mierzy i kontroluje poziom szkła w sposób wydajny, precyzyjny i przyjazny dla użytkownika, a którego elementy eksploatacyjne są bardzo łatwe do wymiany. Masa płynnego szkła jest stale dostosowywana do wymagań procesu, dzięki czemu osiągana jest maksymalna wydajność instalacji.

Działanie tego sprytnego rozwiązania opiera się na prostej i szybkiej zasadzie pomiaru. Element wysokotemperaturowy wykonany ze specjalnych materiałów jest zanurzony w ciekłym szkle i sterowany przez jednostkę centralną, która otrzymuje wymagane sygnały elektryczne za pośrednictwem przetwornika ciśnienia.


Poziomy czujnik poziomu szkła

Poziomy czujnik poziomu szkła

Pionowy czujnik poziomu szkła

Pionowy czujnik poziomu szkła

Horizontaler Sensor zur Messung des Glasstandes

Wynik projektu

System pomiaru poziomu odpowiada dokładnie na potrzeby klienta i umożliwia sprawny pomiar poziomu szkła w trakcie procesu produkcyjnego. Lepsza diagnostyka, a także zapis poprzednich awarii oraz ewentualnych alarmów i prealarmów pozwalają na wczesne przeciwdziałanie przewidywanym trudnościom produkcyjnym. Również konserwacja staje się znacznie łatwiejsza.