31 nowych praktykantów, 1 student i 11 rocznych stażystów poznaje JUMO

Ekscytujący pierwszy tydzień szkolenia

JUMO to nie tylko największe rodzinne przedsiębiorstwo w Fuldzie, ale także jedna z największych firm szkoleniowych w regionie. 1 sierpnia 43 młodych mężczyzn i kobiet rozpoczęło w firmie praktykę zawodową, roczny staż lub studia dualne.

Materiały do pobrania

Zdjęcie prasowe
(JPG, 2.3mB)
Karta biznesowa
( VCF, 246B)

Nowych współpracowników powitał właściciel JUMO Bernhard Juchheim, kierowniczka działu kadr Alexandra Dantmann, rada zakładowa i wszyscy trenerzy. W swoim przemówieniu powitalnym Bernhard Juchheim nawiązał do obecnych szybkich zmian technologicznych: "W trakcie digitalizacji wyzwania zawodowe ulegają permanentnej zmianie. Moja najważniejsza rada dla nowych stażystów brzmi zatem: zawsze bądźcie ciekawi i nigdy nie przestawajcie się uczyć."

Spośród 43 nowych rekrutów 22 rozpoczyna kształcenie w zawodach związanych z metalurgią i elektrotechniką, siedmiu rozpoczyna pracę jako sprzedawcy przemysłowi, dwóch jako informatycy, jeden jako uczeń dualny i 11 jako stażyści FOS.

Aby zintegrować uczest ników nowego roku szkoleniowego, w pierwszym tygodniu szkolenia odbyły się liczne wspólne działania. W programie znalazł się między innymi Wielki Dzień Wzajemnego Poznawania się z rajdem po mieście i grillem na wsi. Wyposażeni w tablety i inne przybory, stażyści i praktykanci wyruszyli na rozwiązywanie ekscytujących zagadek w centrum Fuldy. Trud związany z rozwiązywaniem zadań osłodziła wizyta w lodziarni, gdzie stażyści i praktykanci otrzymali darmowe lody.

Z nową energią pojechali autobusem do schroniska Rhönklub oddziału Niesig w lesie Michelsrombach. Tam nowi koledzy zostali powitani chłodnymi napojami i aromatem przygotowanego na miejscu bufetu grillowego. W miłej atmosferze i przy dobrym jedzeniu wszyscy mogli lepiej poznać się poza pracą przed popołudniowym powrotem do Fuldy.

Kolejnym wspólnym działaniem w ciągu tygodnia było zwiedzanie firmy. Ubrani w białe płaszcze chroniące przed wyładowaniami elektrostatycznymi stażyści po raz pierwszy szczegółowo zwiedzili siedzibę główną JUMO i poznali niektórych z ponad 1300 pracowników zatrudnionych w głównym zakładzie JUMO w Fuldzie w różnych działach.

Kolejny dzień wszyscy stażyści spędzili w zakładowym centrum szkoleniowym, gdzie instruktorzy rozpoczęli naukę podstaw ich zawodu. Celem tego dnia było jak najlepsze przygotowanie młodszych pracowników do pracy w specjalistycznych działach, przez które będą przechodzić co trzy miesiące w trakcie szkolenia. Stażyści handlowi otrzymali swoje zeszyty i związane z nimi szkolenia. Program obejmował również szkolenia z zakresu "Bezpieczeństwa pracy", "ESD", "Zarządzania jakością" i "Zarządzania pomysłami". W najbliższych tygodniach pojawią się kolejne atrakcje, w tym "Wielka Wycieczka w celu poznania stażystów" z udziałem wszystkich 104 stażystów i praktykantów.

JUMO ponownie poszukuje stażystów na rozpoczęcie szkoleń w 2023 roku. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź:

https://www.jumo.de/web/about-us/career/apprenticeship.

Masz jakieś pytania?


Kierownik Biura Prasowego

Michael Brosig +49 661 6003 2788 Michael.Brosig@JUMO.net +49 661 6003 2788