Nowi stażyści zapoznają się z JUMO przed rozpoczęciem szkolenia

Impreza informacyjna "Spotkajmy się" w JUMO po 2 latach znów jest offline

W sierpniu znów nadszedł ten czas: Wielu młodych ludzi rozpoczyna nowy etap swojego życia wraz z rozpoczęciem nauki zawodu. Aby ułatwić ten długo wyczekiwany pierwszy dzień i rozładować emocje, firma JUMO GmbH & Co. KG zorganizowała imprezę zapoznawczą dla przyszłych praktykantów i stażystów FOS oraz ich rodziców. Spotkanie odbyło się w dwóch terminach: jeden dla praktykantów handlowych oraz jeden dla praktykantów przemysłowych i technicznych.

Pliki do pobrania

Zdjęcie prasowe
(TIF, 10.29mB)
Wizytówka
( VCF, 246B)

"Chcemy dać praktykantom, stażystom FOS i ich rodzicom poczucie bezpieczeństwa, pokazać im, że ich dzieci są u nas w dobrych rękach i że dokonali właściwego wyboru, wybierając nas jako firmę szkoleniową" - powiedziała Tamara Stauch, kierownik ds. szkoleń handlowych w JUMO.

Impreza rozpoczęła się od prezentacji firmy przez udziałowca JUMO Bernharda Juchheima. Kierownik działu kadr Alexandra Dantmann była szczególnie zadowolona, że to tradycyjne spotkanie informacyjne mogło się odbyć po raz pierwszy od dwóch lat.

Dzięki temu spotkaniu JUMO chciałoby skrócić czas między podpisaniem umowy szkoleniowej a pierwszym dniem szkolenia przyszłych praktykantów oraz nawiązać z nimi bliższy kontakt. Aby ułatwić rozpoczęcie szkolenia i pozbawić nowicjuszy ekscytacji, praktykanci z wyższych roczników przyjęli na siebie rolę sponsorów. Opiekunowie mają być osobami kontaktowymi na poziomie oczu, odpowiadać na pytania i wspierać nowicjuszy w pierwszych tygodniach praktyki lub stażu.

Rodzice zostali oprowadzeni po obszarach produkcyjnych przyszłej firmy szkoleniowej ich dzieci. Następnie odbyła się sesja wprowadzająca oraz sesja pytań i odpowiedzi z trenerami z obszaru przemysłowego/technicznego.

Imprezę zakończyła prezentacja praktykantów pierwszego roku. Poinformowali oni gości o praktykach zawodowych, stażach w FOS oraz o szczególnych cechach praktyki w JUMO. Należą do nich różne projekty, wycieczki, możliwość pobytu za granicą, zarządzanie zdrowiem w firmie i wiele innych.


Czy mają Państwo jakieś pytania?


Szef Biura Prasowego

Michael Brosig +49 661 6003 2788 Michael.Brosig@JUMO.net +49 661 6003 2788