Oszczędność miejsca i kosztów

JUMO zdobywa nagrodę w konkursie German Ideas Management Prize 2022

Nagroda "German Ideas Management Award" jest przyznawana firmom i osobom, które stanowią przykład w dziedzinie zarządzania pomysłami. Zarządzanie pomysłami to proces zbierania, oceny i nadawania priorytetów wnioskom i opiniom, za którzy odpowiedzialny są menagerowie produktów. Ten ogólnokrajowy konkurs jest uznawany za najwyższą nagrodę w dziedzinie zarządzania pomysłami w Niemczech i jest przyznawany przez niezależne jury złożone z ekspertów z dziedziny nauki i praktyki. Zespół ds. zarządzania pomysłami JUMO zdobył kolejną nagrodę w tegorocznej edycji prestiżowego konkursu, po tym jak firma odniosła już sukces w 2021 roku.

Pliki do pobrania

Zdjęcie prasowe
(JPG, 4.98mB)

W 2022 r. trzecie miejsce w kategorii "Najlepszy pomysł w dziedzinie administracji i usług" zajął Martin Jordan. Przeanalizował on wykorzystanie dwóch istniejących maszyn do cięcia kartonów w centrum logistycznym JUMO i uprościł szczególnie pracochłonne projekty. W rezultacie jedna z dwóch maszyn stała się zbędna, a przestrzeń magazynowa i związane z nią miejsce składowania mogą być wykorzystane gdzie indziej. Optymalizacja procesu cięcia pozwoliła również znacznie skrócić czas przezbrajania. Jury konkursu Ideas Management Award było pod szczególnym wrażeniem skuteczności i ekonomiczności tego działania.

Podczas ceremonii wręczenia nagrody dyrektor zarządzający JUMO Dimitrios Charisiadis podkreślił ważną rolę zarządzania pomysłami w JUMO: "Pracownicy są naszymi najlepszymi generatorami pomysłów. Nikt nie wie tak dobrze jak oni, co można poprawić w ich miejscach pracy."

Monika Thom, Kierownik Działu Zarządzania Pomysłami JUMO, dodaje: "Suma kilkuset sugestii pracowników zgłaszanych każdego roku regularnie daje potencjalne oszczędności w wyraźnym przedziale sześciocyfrowym. Dlatego w JUMO nie ma sposobu na ominięcie strategicznego zarządzania pomysłami."

Czy masz jeszcze jakieś pytania?


Kierownik Biura Prasowego

Michael Brosig +49 661 6003 2788 Michael.Brosig@JUMO.net +49 661 6003 2788