JUMO aktywnie wspiera prace komisji German Water Partnership e.V.

Specjaliści od wody spotykają się w Fuldzie

Po kilku miesiącach wirtualnych spotkań, na początku listopada JUMO gościło Grupę Roboczą ds. Przemysłowej Gospodarki Wodnej GWP e.V. (German Water Partnership e.V.). W GWP działa około 350 znanych firm z niemieckiego i europejskiego sektora wodno-ściekowego.

Pliki do pobrania

Zdjęcie prasowe
(JPG, 1.27mB)
Wizytówka
( VCF, 246B)

Grupa projektowa z zakresu wody przemysłowej po raz pierwszy od dawna spotkała się w trybie hybrydowym. 12 gości było na żywo na miejscu, kolejni uczestnicy łączyli się przez internet. Dr Gerd Sagawe, jako szef grupy roboczej, oraz Julia Braune, dyrektor zarządzający GWP e.V., wraz z Matthiasem Kremerem, szefem zarządu przemysłu JUMO, otworzyli spotkanie w Morgensternhaus. Poprzedził je wieczór networkingowy w pubie w Fuldzie z oprowadzeniem po mieście przez Matthiasa Kremera.

Ważnymi tematami spotkania były inicjatywy rządu rosyjskiego mające na celu poprawę jakości wody w rejonie Wołgi i jeziora Bajkał. W tym celu Niemiecko-Rosyjska Izba Gospodarcza była obecna z wykładem.

Wgląd w kompleksowe uzdatnianie wody w papierni przedstawili kierownik odpowiedzialny za środowisko i zdrowie Astrid Umana oraz kierownik produkcji Phillip Katz z papierni Adolf Jass GmbH z sąsiedztwa JUMO GmbH & Co. KG.

"Industry Compendium on Water/Wastewater", sponsorowane przez niemieckie Federalne Ministerstwo Nauki i wyprodukowane przez grupę roboczą i członków GWP, ma zostać wkrótce opublikowane na skalę międzynarodową. Koncentrując się na regionie MENA i Indiach, GWP pokazuje w tej 120-stronicowej publikacji zakres możliwych rozwiązań i wiedzę fachową uczestniczących firm.

JUMO wnosi do tego kompendium artykuł o optymalizacji odzysku cynku w Indiach. Optymalna wartość pH jest stale kontrolowana w procesie mokrej produkcji chemicznej dzięki rozwiązaniu systemowemu JUMO, co zapewnia mniejsze zużycie środków chemicznych i najlepszą wydajność. Kompendium zostanie opublikowane w języku angielskim, francuskim, niemieckim i arabskim. Będzie również dostępna wersja w języku Braille'a.


Czy mają Państwo jakieś pytania?


Szef Biura Prasowego

Michael Brosig +49 661 6003 9293 Michael.Brosig@JUMO.net +49 661 6003 9293