JUMO smartWARE Evaluation do analizy i wizualizacji danych pomiarowych

Inteligentna automatyka dla Przemysłu 4.0

Oparte na przeglądarce internetowej oprogramowanie JUMO smartWARE Evaluation umożliwia intuicyjną analizę i wizualizację danych procesowych z systemu automatyki JUMO variTRON. Indywidualne pulpity umożliwiają ukierunkowany i szybki dostęp do zarejestrowanych danych procesowych. Wykrywanie manipulacji oparte na certyfikatach cyfrowych zapewnia wysoki stopień bezpieczeństwa danych.

Pliki do pobrania

Zdjęcie prasowe
(TIF, 3.24mB)
Wizytówka
( VCF, 246B)

Dane są złotem XXI wieku. Efektywne pozyskiwanie i analiza danych to elementarne składniki Przemysłu 4.0. JUMO smartWARE Evaluation to rozwiązanie programowe, które jest już dostępne dla systemu automatyzacji JUMO variTRON, które umożliwia analizę danych procesowych w przeglądarce za pomocą konfigurowalnych pulpitów nawigacyjnych.

JUMO smartWARE Evaluation jest instalowane centralnie na komputerach stacjonarnych, lokalnych serwerach lub w chmurze przy użyciu technologii Docker. Dodatkowa instalacja oprogramowania lub dodatków przez użytkownika nie jest konieczna. Pozwala to na zaoszczędzenie kosztów związanych z administracją systemu. Dostęp odbywa się wówczas za pośrednictwem zwykłych przeglądarek internetowych. Po skonfigurowaniu JUMO smartWARE Evaluation umożliwia nieograniczonej liczbie użytkowników analizę i wizualizację do 1500 sygnałów - na całym świecie.

Intuicyjny przegląd urządzeń i instalacji pozwala na szybką nawigację i wybór pulpitów. Umożliwia również wyszukiwanie i analizę partii w całym zakładzie.

Indywidualny projekt pulpitów jest ważnym krokiem w kierunku inteligentnej fabryki, ponieważ procesy mogą być trwale zoptymalizowane na podstawie zebranych danych.

Bezpieczeństwo danych jest najwyższym priorytetem dla JUMO smartWARE Evaluation. Zarejestrowane dane surowe są bezpiecznie przesyłane do magazynu danych i archiwizowane przez JUMO variTRON 300 lub 500 poprzez Rest API z wykorzystaniem zasady diody danych. Identyfikowalność zarejestrowanych danych jest zapewniona również w przypadku zmiany konfiguracji lub wymiany urządzenia.

Analiza odbywa się w oddzielnym obszarze (Dataview) i jest wspierana przez detekcję sabotażu opartą na cyfrowych certyfikatach tak, że weryfikowalne dane procesowe mogą być dostarczane niezawodnie i szybko dla krytycznych audytów.

JUMO otwiera również nowe możliwości w zakresie planowania i niezawodności kosztów. Rozliczenie następuje poprzez model licencyjny i jest oparte na liczbie wymaganych sygnałów. Model ten jest skalowalny. Opłaty dla użytkowników nie mają zastosowania.


Czy mają Państwo jakieś pytania?


Szef Biura Prasowego

Michael Brosig +49 661 6003 9293 Michael.Brosig@JUMO.net +49 661 6003 9293