Cyfrowe czujniki ciśnienia JUMO CEROS S02 M i C02 M o niskim zużyciu energii

Pomiar ciśnienia - teraz możliwy również w aplikacjach o niskim poborze mocy

Komórki pomiarowe ciśnienia JUMO CEROS S02 M i C02 M to aktywne komponenty ze zintegrowanym kondycjonowaniem sygnału, które już od momentu opuszczenia fabryki dostarczają skompensowany temperaturowo i skalibrowany cyfrowy sygnał wyjściowy dla wartości ciśnienia i temperatury. Nadają się one szczególnie do zastosowań o niskim poborze mocy.

Pliki do pobrania

Zdjęcie prasowe
(TIF, 4.47mB)
Wizytówka
( VCF, 246B)

Dostępna jest zarówno wersja piezorezystancyjna (JUMO CEROS S02 M) jak i ceramiczna grubowarstwowa (JUMO CEROS C02 M). Wersja piezorezystancyjna dostępna jest w zakresach pomiarowych od 100 mbar do 100 barów względnych i od 1 do 100 barów bezwzględnych, natomiast ceramiczna wersja grubowarstwowa dostępna jest w zakresach od 1,6 do 60 barów względnych. Temperatury pracy mieszczą się w zakresie od -40 do +125 °C.

Inną szczególną cechą komórek do pomiaru ciśnienia jest ich wyjątkowo niski pobór prądu i niewielki wydatek energetyczny. Dzięki temu są idealnymi partnerami dla aplikacji o niskim zapotrzebowaniu na energię, takich jak ręczne urządzenia zasilane bateriami.

Ponieważ JUMO CEROS S02 M i C02 M są dostarczane w pełni skalibrowane i wstępnie wyregulowane, nie jest już potrzebne dodatkowe wyposażenie, takie jak szafy klimatyczne lub systemy kalibracji. Pozwala to na obniżenie kosztów produkcji.

Nowe celki pomiarowe ciśnienia mogą być stosowane w takich urządzeniach jak przetworniki ciśnienia, sondy poziomu, rejestratory danych czy manometry cyfrowe. Niska chropowatość powierzchni JUMO CEROS S02 M pozwala również na zastosowanie w strefach higienicznych.


Czy mają Państwo jakieś pytania?


Szef Biura Prasowego

Michael Brosig +49 661 6003 2788 Michael.Brosig@JUMO.net +49 661 6003 2788