JUMO flowTRANS US W – nowa seria przepływomierzy ultradźwiękowych do cieczy

Ultraszybkie i ultrainteligentne przepływomierze ultradźwiękowe

Produkty z serii JUMO flowTRANS US W są wysoce precyzyjnymi przepływomierzami ultradźwiękowymi dla mediów przewodzących i nieprzewodzących. Mogą być elastycznie stosowane w szerokim zakresie procesów i są również odporne na media korozyjne. Oprócz czystego pomiaru przepływu dostępne są warianty z czujnikiem ciśnienia, Bluetooth, IO Link lub JUMO digiLine.

Pliki do pobrania

Zdjęcie prasowe
(TIF, 11.37mB)
Wizytówka
( VCF, 246B)

Przepływ jest jedną ze standardowych wielkości mierzonych w wielu różnych gałęziach przemysłu. W związku z tym można stosować różne metody, aby dopasować się do zastosowanego medium pomiarowego, wymaganej dokładności i warunków procesu. JUMO oferuje już produkty do pomiaru przepływu, które działają na zasadzie ciśnienia różnicowego, kalorymetrycznej metody pomiaru lub magnetyczno-indukcyjnej zasady pomiaru. Nowe urządzenia wykorzystują zasadę działania ultradźwięków - charakteryzują się wysoką dokładnością i szybką reakcją.

 

Na przykład JUMO flowTRANS US W01 wykonuje dokładne pomiary w mediach przewodzących i nieprzewodzących i jest całkowicie odporny na zużycie. Dokładność wynosi +/- 2 procent wartości gwarantowanej. Posiada zintegrowany, dodatkowy czujnik temperatury. Obudowa bez metalu i zastosowana rura z tworzywa sztucznego w szerokościach nominalnych od DN 15 do DN 32 pozwalają na elastyczne zastosowanie - także w przypadku mediów korozyjnych. Ciśnienia nominalne mogą wynosić do PN 16, a temperatura medium do 80 °C Przy niższej dokładności możliwe są nawet pomiary w temperaturze do 95 °C. Można go łatwo zintegrować z istniejącymi instalacjami. Typ ochrony IP65 sprawia, że urządzenie jest elastycznym partnerem dla wielu różnych procesów.

 

Inne warianty JUMO flowTRANS US W oferują znacznie rozszerzony zakres funkcjonalny. Poza podstawowymi cechami posiadają wyświetlacz i interfejs Bluetooth. Dokładność wynosi +/- 1 procent wartości mierzonej. Ponadto w bardziej zaawansowanych wersjach można mierzyć ciśnienie. Dla tych urządzeń opracowano również aplikację. Jedna z wersji jest dostępna z interfejsem IO-Link. Inny model może być używany z systemem JUMO digiLine, inteligentną siecią czujników do analizy cieczy.

 

Możliwości zastosowania są różnorodne. Obejmują one zakres od inżynierii wodnej i środowiskowej do dozowania chemikaliów. W związku z tym zakres zastosowań sięga od małych i średnich stacji uzdatniania wody po galwanizernie lub budowę pomp. Ponadto JUMO flowTRANS US W01 nadaje się do zastosowań w dziedzinie ogrzewania, klimatyzacji i wentylacji (np. w obiegach wody chłodzącej lub w technice wież chłodniczych).


Masz pytania?


Dyrektor Biura Prasowego

Michael Brosig +49 661 6003 2788 Michael.Brosig@JUMO.net +49 661 6003 2788