JUMO IPC 300 charakteryzuje się wysokim stopniem niezawodności i niskimi kosztami eksploatacji

Transformator elektroniczny wymagań specjalnych

JUMO IPC 300 jest transformatorem elektronicznym z regulacją amplitudy w zakresie mocy do 40 kW. Został on opracowany do regulacji obciążeń grzewczych, które wcześniej wymagały dodatkowego transformatora do regulacji mocy.

Pliki do pobrania

Zdjęcie prasowe
(TIF, 3.5mB )
Wizytówka
( VCF, 246B)

Dzięki zintegrowanej regulacji amplitudy prąd sieciowy i napięcie sieciowe JUMO IPC 300 są proporcjonalne do wymaganej mocy elementu grzejnego. Nie ma więc konieczności zakupu dodatkowych urządzeń kompensacyjnych.

Ponadto, konwerter mocy redukuje zakłócenia takie jak migotanie światła lub wyższe harmoniczne, przyczyniając się w ten sposób do zwiększenia dostępności instalacji. Stałe zapotrzebowanie na energię zmniejsza moc bierną i redukuje skoki prądu. W ten sposób JUMO IPC 300 obniża koszty energii.

Zintegrowane ograniczenie oporu chroni przed przegrzaniem w górnym zakresie temperatur i tym samym wydłuża żywotność elementów grzewczych z dwukrzemku molibdenu. Niskie wymagania konserwacyjne w połączeniu z dłuższym czasem pracy obniżają koszty eksploatacji.

Zewnętrzny czujnik prądu nadzoruje prądy różnicowe i wykrywa zwarcia do obudowy w elementach grzejnych. Elementy grzejne o dużych współczynnikach temperaturowych bardzo silnie zmieniają swoją moc cieplną w stosunku do temperatury roboczej. Regulator mocy IPC 300 rozpoznaje to i kompensuje taki błąd.

Innymi zaletami JUMO IPC 300 są łatwa obsługa, konfiguracja i uruchomienie. To kompaktowe urządzenie wyposażone jest w wyświetlacz tekstowy i klawiaturę. Za pomocą interfejsu USB można w prosty sposób przenosić parametry poprzez program Setup. Nie jest wymagane zasilanie napięciowe. Dzięki temu JUMO IPC 300 jest właściwym rozwiązaniem dla budowy maszyn i urządzeń, przemysłu przetwórczego i budowy pieców.


Czy mają Państwo jakieś pytania?


Rzecznik prasowy

Michael Klose +49 661 6003-2346 +49 661 6003-2346