DWUKANAŁOWY IZOLOWANY WZMACNIACZ PRZEŁĄCZAJĄCY JUMO EX i

2 kanały i szeroki zakres zastosowań

Dwukanałowy izolowany wzmacniacz przełączający JUMO Ex-i stanowi nową kategorię produktów w bogatej ofercie JUMO. Został on opracowany specjalnie dla przełączników pływakowych serii JUMO NESOS, ale obsługuje również wszystkie czujniki zbliżeniowe zgodne z normą NAMUR.

Pliki do pobrania

Zdjęcie prasowe
(TIF, 2.82mB )
Wizytówka
( VCF, 246B)

Iskrobezpieczny izolowany wzmacniacz przełączający uzupełnia ofertę JUMO Safety i zapewnia niezawodną, galwaniczną izolację trójdrożną oraz bezpieczną transmisję sygnałów łączeniowych - zarówno w zastosowaniach standardowych, jak i w strefie Ex. Może być stosowany w rozszerzonym zakresie temperatur otoczenia od -40 do 60°C, posiada dopuszczenia ATEX i IECEx, może być również używany w strefie Ex 2. Podłączony przełącznik pływakowy / czujnik zbliżeniowy może pracować w strefie 0. Ponadto izolowany wzmacniacz przełączający JUMO Ex-i posiada dopuszczenie UL i DNV-GL oraz spełnia wymogi SIL 2 w zastosowaniach związanych z bezpieczeństwem funkcjonalnym. Jako wyjście przełączające dostępny jest przekaźnik przełączający z opcją odwracania fazy na kanał.

System wykrywania awarii linii identyfikuje przerwy w linii lub zwarcia, co zapewnia wysoki stopień niezawodności procesu. Wzmacniacz izolowany JUMO Ex-i jest więc niezawodnym rozwiązaniem w szerokim zakresie zastosowań w budowie maszyn i urządzeń, przemyśle chemicznym, spożywczym i wielu innych branżach.

Dzięki zintegrowaniu 2 kanałów w jednym urządzeniu izolowany wzmacniacz przełączający JUMO Ex-i wymaga bardzo mało miejsca podczas montażu. Zaciski śrubowe i prosta konfiguracja za pomocą przełączników DIP oszczędzają czas podczas uruchomienia. Diody LED sygnalizują odpowiedni stan bezpośrednio na urządzeniu. Zastosowanie szerokiego zakresu zasilania (24 do 230 V AC/DC) zmniejsza koszty magazynowania.

Czy mają Państwo jakieś pytania?


Rzecznik prasowy

Michael Klose +49 661 6003-2346 +49 661 6003-2346