TECHNOLOGIA JUMO DLA ERY CYFROWEJ

Automatyka 4.0 z JUMO Cloud i JUMO smartWARE SCADA

Globalne ilości danych rosną wykładniczo na skutek cyfryzacji. Coraz więcej procesów przemysłowych jest monitorowanych, analizowanych i automatyzowanych za pomocą czujników. Dzięki nowym rozwiązaniom JUMO Cloud i JUMO smartWARE SCADA firma JUMO wnosi istotny wkład na drodze do inteligentnej fabryki przyszłości.

Pliki do pobrania

Zdjęcie prasowe
(JPG, 129.06kB)
Wizytówka
( VCF, 246B)

JUMO od lat rozwija się jako dostawca kompletnych rozwiązań dla przemysłu - produkuje kompletne łańcuchy pomiarowe. Począwszy od czujników różnych zmiennych fizycznych, poprzez sterowniki i rejestratory ekranowe, aż po rozbudowane systemy automatyki.

JUMO Cloud jest kolejnym krokiem w rozwoju. Jest on oparty na modelu "Software as a Service" (SaaS) i jest oprogramowaniem aplikacyjnym w chmurze z predefiniowanym interfejsem użytkownika.

Jako platforma IoT do wizualizacji procesów, akwizycji, analizy i archiwizacji danych, JUMO Cloud umożliwia dostęp do danych pomiarowych na całym świecie za pośrednictwem popularnych przeglądarek internetowych. Charakteryzuje się wysokim stopniem bezpieczeństwa oraz przydatnymi  funkcjami wizualizacji, alarmowania i planowania. Klienci mogą korzystać z JUMO Cloud do monitorowania kilku rozproszonych zakładów, procesów lub lokalizacji za pomocą jednego pulpitu nawigacyjnego i w ten sposób zwiększyć niezawodność procesów.

JUMO dba o przechowywanie danych za pomocą redundantnej i certyfikowanej infrastruktury. Profesjonalne funkcje raportowania i eksportu mogą znacznie skrócić czas i zmniejszyć wysiłek potrzebny do zebrania weryfikowalnych danych. Dzięki wyłącznej współpracy z europejskimi centrami danych, spełnione są wszystkie standardy DSGVO.

Możliwości JUMO Cloud sięgają od prostych komunikatów alarmowych i monitorowania stanu, aż po kompletne sterowanie systemem. Chmura jest optymalnie dostosowana do nowej platformy sprzętowej i programowej JUMO JUPITER, która jest rdzeniem nowego systemu automatyzacji JUMO variTRON.

JUMO smartWARE SCADA była rozwijana równolegle z rozwiązaniem chmurowym. To rozwiązanie programowe oparte na JUMO Cloud znajduje się w piramidzie automatyzacji na poziomie sterowania. JUMO smartWARE SCADA umożliwia wygodny dostęp do danych pomiarowych za pośrednictwem popularnych przeglądarek internetowych i oferuje funkcje wizualizacji procesu oraz oceny i archiwizacji pozyskanych danych. Wizualizacja odbywa się za pomocą edytora ze zintegrowanym narzędziem do animacji i testów, a także wektorowych, samoskalujących się obrazów procesowych.

JUMO smartWARE SCADA jest zatem wysoce skalowalną i wydajną platformą cyfryzacji, która wspiera procesy produkcyjne i robocze za pomocą wydajnych funkcji wizualizacji, alarmowania i planowania. Dzięki nowoczesnemu interfejsowi internetowemu dostęp do klienta jest możliwy bez instalacji dodatkowego oprogramowania. Jako system obsługujący wielu klientów, posiada on również indywidualnie konfigurowane uprawnienia użytkowników. Bezpieczeństwo jest zapewnione przez szyfrowanie end-to-end z ewentualnym uwierzytelnieniem dwuetapowym.

Jeśli chodzi o finansowanie, klient może wybrać pomiędzy modelem ryczałtowym a modelem pay-per-use dla JUMO Cloud. Magazyn w chmurze można elastycznie rozbudowywać i dostosowywać do odpowiednich wymagań klienta.

Zespół inżynierów JUMO oferuje swoje wieloletnie doświadczenie do realizacji specyficznych dla branży i projektów aplikacji chmurowych i SCADA. Łącząc wysokiej jakości sprzęt JUMO, nowoczesne środowisko chmury i innowacyjne usługi inżynieryjne, JUMO oferuje "wszechstronny, beztroski pakiet" dla użytkowników z różnych branż.

Czy mają Państwo jakieś pytania?


Rzecznik prasowy

Michael Klose +49 661 6003-2346 +49 661 6003-2346