JUMO FLOWTRANS MAG S10 I H10 SĄ ODPOWIEDNIE DO RÓŻNYCH MEDIÓW I PROCESÓW

Prosty i wygodny pomiar przepływu

2 nowe urządzenia firmy JUMO stanowią proste wprowadzenie do świata magnetyczno-indukcyjnego pomiaru przepływu. JUMO flowTRANS MAG S10 został zaprojektowany dla standardowych aplikacji przemysłowych w szerokościach nominalnych od DN 3 do DN 2000, a flowTRANS MAG H10 dla aplikacji higienicznych w szerokościach nominalnych od DN 3 do DN 100. Oba urządzenia mogą być stosowane w ciekłych, przewodzących mediach o różnych właściwościach, takich jak lepkość, stężenie i gęstość.

Pliki do pobrania

Zdjęcie prasowe
(JPG, 689 kB)
Wizytówka
( VCF, 246B)

Nowością jest uniwersalna elektronika nadajnika dla różnych napięć zasilania. Nieskomplikowane okablowanie umożliwia proste i szybkie uruchomienie. Komunikaty diagnostyczne mogą być wyświetlane w formie tekstu na podświetlanym wyświetlaczu. W razie potrzeby wyświetlacz LCD może zostać wymieniony.

Dla obu wersji przewodność medium pomiarowego musi wynosić co najmniej 20 μS/cm. Maksymalna temperatura pracy wynosi do 130°C, w zależności od wersji. Oba przepływomierze dostępne są jako urządzenie kompaktowe lub z oddzielnym przetwornikiem.

Dzięki dużemu wyborowi materiałów i szerokości nominalnych urządzenia JUMO flowTRANS MAG S10/H10 nadają się do różnorodnych procesów (np. w zakresie CIP/SIP). Oba urządzenia mogą być również stosowane w mediach korozyjnych i ściernych. JUMO flowTRANS MAG S10 może być stosowany nawet w zawiesinach. We wszystkich zastosowaniach przepływomierze robią wrażenie dzięki wysokiej dokładności pomiaru i krótkim czasom odpowiedzi.

Ponieważ czujniki nie mają ruchomych części, są mniej podatne na zużycie w porównaniu z innymi metodami pomiarowymi i dlatego wymagają mniejszej konserwacji.