JUMO_PI_2148_JUPITER_Plattform
PRODUKTY JUMO WKRACZAJĄ W CYFROWĄ PRZYSZŁOŚĆ DZIĘKI NOWEJ PLATFORMIE SPRZĘTOWEJ I PROGRAMOWEJ

Poznaj JUPITER!

Podejście platformowe przynosi liczne korzyści przy opracowywaniu produktów i jest już dziś standardem w wielu branżach. Od roku 2019 również JUMO będzie realizować tę strategię. Pionierem dla nowej platformy JUPITER jest system automatyzacji JUMO variTRON. Kolejne produkty pojawią się później. Podczas opracowywania platformy duży nacisk położono na skalowalność sprzętu i oprogramowania.

Pliki do pobrania

Zdjęcie prasowe
(JPG, 426,9 kB)
Wizytówka
( VCF, 246 B)

W rezultacie powstała modułowa, elastyczna, a przede wszystkim trwała platforma sprzętowa połączona z nowoczesną architekturą oprogramowania. Podstawą jest platforma sprzętowa z procesorem 800 MHz, który w zależności od zastosowania jest wykorzystywany jako wariant jedno-, dwu- lub czterordzeniowy. Moduł CPU jest podłączany i może być dostosowany do wymagań urządzenia poprzez interfejsy takie jak Ethernet, USB, PCIe, UART, SPI, I²C i GPIO. Procesory o wyższej lub niższej wydajności mogą być stosowane w zależności od wymagań klienta.

Oprogramowanie ma modułową strukturę opartą na platformie Linux i umożliwia bardzo dobrą skalowalność pod względem wydajności, pamięci i interfejsów. Wysokie standardy w zakresie bezpieczeństwa internetowego i kryptografii pozwalają użytkownikom być zawsze po bezpiecznej stronie, nawet w chmurze obliczeniowej.

Platforma JUPITER idzie z duchem czasu także w zakresie łączności. Wi-Fi i Bluetooth należą do wyposażenia standardowego. Można również podłączyć najnowocześniejsze wyświetlacze TFT. Intuicyjne koncepcje obsługi, sterowanie wieloma gestami i animowane przejścia między obrazami nie stanowią już problemu.

Platforma JUPITER zostanie po raz pierwszy użyta w 2019 roku w ramach systemu automatyzacji JUMO variTRON. Zapewni to znaczny skok w przyszłość. Możliwe jest wtedy zastosowanie do 64 inteligentnych modułów przyłączeniowych dla JUMO variTRON i równoległe podłączenie maksymalnie 10 paneli obsługowych poprzez Ethernet.

JUMO oferuje biblioteki wizualizacji do indywidualnej obsługi klienta poprzez CODESYS Remote Target Visu i WebVisu. Elastyczność gwarantuje również integracja wszystkich ważnych systemów fieldbus za pośrednictwem CODESYS (takich jak Modbus RTU / TCP master i slave, PROFINET controller, EtherCAT master i OPC UA server). Połączenie z nadrzędnymi

systemami sterowania jako urządzeniami jest możliwe poprzez interfejs PROFINET. Ponadto, nowy moduł routera i cyfrowy moduł I/O będzie dostępny dla systemu automatyki od 2019 roku.

Po uruchomieniu w systemie automatyki JUMO platforma JUPITER będzie stopniowo stawała się podstawą dla kolejnych produktów JUMO, takich jak rejestratory bez papieru, wielokanałowe urządzenia pomiarowe do analizy cieczy czy sterowniki procesowe i programowe. Ulepszona zostanie również łączność z istniejącymi produktami JUMO, takimi jak czujniki cyfrowe. W ten sposób otwierają się nowe obszary zastosowań.Czy mają Państwo jakieś pytania?


Rzecznik prasowy

Michael Klose +49 661 6003-2346 +49 661 6003-2346