Insert your alternative text
CYFROWE PRZETWORNIKI PRZEWODNOŚCI RÓWNIEŻ Z IO-LINK

JUMO digiLine CR i digiLine Ci

JUMO digiLine to kompatybilny z magistralą system połączeń dla cyfrowych czujników do analizy cieczy. Nowością w ofercie są czujniki digiLine do konduktometrycznego (CR) i indukcyjnego (Ci) pomiaru przewodności elektrolitycznej. JUMO jest obecnie jedynym producentem na świecie, który może dostarczyć wariant z interfejsem IO-Link.

Pliki do pobrania

Zdjęcie prasowe
(JPG, 416.2 kB)
Wizytówka
( VCF, 246 B)

JUMO digiLine pozwala na obsługę do sześciu czujników cyfrowych w przetworniku JUMO AQUIS touch S (P) lub do 62 w systemie pomiarowym, sterującym i automatyzacji JUMO mTRON T. Dzięki temu możliwa jest zarówno obsługa pojedynczych punktów pomiarowych, jak i tworzenie rozległych sieci czujników.

Automatyczna integracja z siecią czujników JUMO digiLine dzięki inteligentnemu oprogramowaniu Plug and Play "DSM Tool" sprawia, że uruchomienie jest dziecinnie proste.

Urządzenia do pomiaru przewodności uzupełniają ofertę czujników JUMO digiLine. Dotychczas obejmował on przyrządy pomiarowe do pomiaru pH, redoks, temperatury, tlenu rozpuszczonego, mętności, jak również zmiennych dezynfekcji wody, takich jak wolny chlor.

Zakres zastosowań jest uniwersalny. Dostępne są wersje dla wszystkich jakości wody, począwszy od wody ultraczystej w jakości farmaceutycznej/do wstrzykiwań (WFI) o wartościach przewodności od 0,05 μS/cm aż po wielkości pomiarowe w cieczach o wysokim stężeniu do 2.000 mS/cm. Sprawdzone czujniki analogowe w wykonaniu higienicznym lub standardowym zostaną wzbogacone o komponenty elektroniczne digiLine firmy JUMO i staną się inteligentnymi czujnikami.

Czujniki JUMO digiLine Cr/Ci są dostępne ze zintegrowanymi elementami elektronicznymi lub z odłączaną głowicą elektroniczną i przyłączem kablowym. W wersji odłączanej można łatwo opanować problematyczne sytuacje montażowe (emisja ciepła, wibracje).

Interfejs RS485 z rozszerzonym protokołem Modbus służy jako interfejs digiLine. Dzięki temu czujniki mogą być zintegrowane ze standardowymi sieciami Modbus RTU.

Wersja Modbus będzie dostępna w tym samym czasie, co wersja cyfrowa z interfejsem IO-Link. Jest to pierwszy w branży automatyki elektrolityczny miernik przewodności, który można zintegrować w maszynach i instalacjach z infrastrukturą IO-Link. W związku z tym JUMO opracowało jasną strategię rozszerzenia oferty czujników IO-Link. Czujniki temperatury i ciśnienia są już dostępne.


Czy mają Państwo jakieś pytania?


Rzecznik prasowy

Michael Klose +49 661 6003-2346 +49 661 6003-2346