Insert your alternative text
OPCJA SIL ZAPEWNIA DODATKOWĄ NIEZAWODNOŚĆ PROCESU

Precyzyjny pomiar temperatury przy pomocy JUMO dTRANS T06

Nowy, wielofunkcyjny, czteroprzewodowy przetwornik JUMO dTRANS T06 jest odpowiedni do wymagających zastosowań w inżynierii zakładowej. Kompaktowa obudowa z szyną montażową o szerokości 22,5 mm i kodowanymi zaciskami wtykowymi pozwala na szybką instalację w szafie sterowniczej i bezpieczną wymianę podczas kalibracji lub prac konserwacyjnych. Opcja SIL jest cechą szczególną.

Pliki do pobrania

Zdjęcie prasowe
(JPG, 357.6 kB)
Wizytówka
( VCF, 246 B)

Urządzenie może być używane zarówno z czujnikami temperatury RTD i termoparami, jak i z przetwornikami rezystancyjnymi/potencjometrami oraz sygnałami napięciowymi/prądowymi - i przekształca te sygnały wejściowe na sygnał wyjściowy 0(2) do 10 V lub 0(4) do 20 mA. Uniwersalne wejście pomiarowe z 22-bitową rozdzielczością zapewnia maksymalną precyzję pomiaru przy użyciu JUMO dTRANS T06. Niezawodna trójdrożna izolacja pomiędzy wejściem i wyjściem gwarantuje wysoką stabilność sygnału nawet w trudnych warunkach pomiarowych.

W aplikacjach istotnych dla bezpieczeństwa - które często występują w inżynierii zakładowej, technologii elektrowni lub przemyśle chemicznym - dTRANS T06 z opcją SIL zgodnie z IEC 61508 pozwala na zaplanowanie projektu niezawodnego łańcucha pomiaru temperatury. Został on zaprojektowany dla SIL 3 w zakresie oprogramowania i dla SIL 2 w zakresie sprzętu. Czujniki temperatury JUMO SIL są optymalnie wkomponowane w koncepcję urządzenia, dzięki czemu nakłady na planowanie projektu SIL są zredukowane.

Jeśli laptop nie jest dostępny, urządzenie można szybko i łatwo skonfigurować w przyjazny dla użytkownika sposób za pomocą monochromatycznego wyświetlacza LCD z przodu z czterema przyciskami w czterech różnych językach. Kolejną korzyścią przy uruchamianiu na miejscu jest związane z konfiguracją wyświetlanie na wyświetlaczu przyporządkowania wejścia i wyjścia czujnika, jak również przyporządkowania przekaźnika i interfejsu.

Przetwornik może być skonfigurowany jeszcze szybciej i łatwiej poprzez gniazdo micro-USB z przodu przy użyciu oprogramowania konfiguracyjnego i laptopa. Dodatkowo dostępne są specyficzne dla klienta ustawienia linearyzacji. Rozbudowane funkcje diagnostyczne JUMO dTRANS T06, jak np. funkcja wskaźnika oporu min./maks. wspierają użytkownika zarówno podczas uruchamiania, jak i prac konserwacyjnych.

Ważne przekroczenia wartości granicznych mogą być sygnalizowane za pomocą opcjonalnego wyjścia przekaźnikowego. Wszystkie ważne informacje dotyczące przetwornika mogą być przeglądane i wizualizowane przez systemy sterowania poprzez opcjonalnie dostępny interfejs RS-485. Przetwornik dTRANS T06 jest dostępny w wersjach zasilanych napięciem 24 V (DC) i 110 do 230 V (AC).


Czy mają Państwo jakieś pytania?


Rzecznik prasowy

Michael Klose +49 661 6003-2346 +49 661 6003-2346