alt text
INTUICYJNA OBSŁUGA I DUŻY ZAKRES FUNKCJI

JUMO diraTRON - nowa generacja kompaktowych sterowników

Rodzina regulatorów JUMO została rozszerzona o nowy, szczególnie wydajny produkt w postaci JUMO diraTRON. Seria składa się z pięciu konfigurowalnych, uniwersalnych sterowników kompaktowych w różnych formatach DIN do sterowania temperaturą, ciśnieniem i innymi zmiennymi procesowymi. W zależności od konstrukcji sprzętowej urządzenia mogą być używane jako regulatory dwustanowe, trójstanowe, trójstopniowe lub ciągłe.

Pliki do pobrania

Zdjęcie prasowe
(JPG, 506.9 kB)
Wizytówka
( VCF, 246 B)

Urządzenia charakteryzują się prostą, przejrzyście zorganizowaną obsługą, wspomaganą tekstami. Wartości i parametry procesu prezentowane są na dwóch 18-segmentowych wyświetlaczach LCD. Poszczególne modele są dodatkowo wyposażone w wyświetlacz LCD z matrycą pikselową do wyświetlania tekstu i informacji procesowych. Ponadto wszystkie urządzenia posiadają indywidualne elementy wyświetlające pozycje przełączania wyjść cyfrowych. Typ podstawowy zawiera funkcję rampy, autotuning, sterownik programowy, funkcje monitorowania wartości granicznych, funkcje binarne, rozbudowane funkcje czasowe oraz licznik serwisowy.

Cztery cyfrowe sygnały sterujące zwiększają elastyczność typu podstawowego. Do bardziej złożonych zastosowań oraz do tworzenia własnych aplikacji użytkownicy mają do dyspozycji cztery konfigurowalne formuły matematyczno-logiczne oraz planowanie projektu za pomocą języka programowania ST code (tekst strukturalny). Obie funkcje - matematyczna i logiczna - jak również tekst strukturalny zapewniają indywidualną elastyczność, która wykracza daleko poza standardową konfigurację.

Urządzenia mogą być wygodnie konfigurowane za pomocą komputera PC lub laptopa przy pomocy programu Setup (zawierającego edytor programów i edytor ST). Przy konfiguracji przez interfejs USB (zasilanie przez USB) nie jest wymagane oddzielne zasilanie napięciowe.

Ponadto, program instalacyjny posiada wygodne narzędzie programowe, które monitoruje i dokumentuje uruchamianie, co znacznie je ułatwia.

To oprogramowanie startowe pozwala na wizualizację i przechowywanie sygnałów analogowych i binarnych, nawet podczas optymalizacji instalacji. Wizualne wyświetlanie kluczowych danych procesowych w czasie rzeczywistym jest przecież niezbędne dla inżynierów sterowania podczas realizacji wymagających procesów.


Czy mają Państwo jakieś pytania?


Rzecznik prasowy

Michael Klose +49 661 6003-2346 +49 661 6003-2346