alt text
JUMO PREZENTUJE DWA NOWE SYSTEMY

Wszechstronny pomiar przepływu za pomocą przetworników różnicy ciśnień

Jeśli chodzi o pomiar przepływu, użytkownicy mogą wybierać spośród różnych metod pomiarowych. Pomiar z wykorzystaniem różnicy ciśnień jest uważany za szczególnie niezawodny i solidny. Oprócz przetwornika ciśnienia, do kompletnego punktu pomiarowego wymagane są również przetworniki różnicy ciśnień. JUMO posiada w swoim asortymencie dwa systemy w standardzie. Liczne inne warianty są dostępne na życzenie.

Pliki do pobrania

Zdjęcie prasowe
(JPG, 335.3 kB)
Wizytówka
( VCF, 246 B)

W obu wersjach podstawowym elementem jest przepływomierz JUMO flowTRANS DP R, który może być stosowany do cieczy, gazów i pary. Dostępny jest w wielu szerokościach nominalnych, dla zakresu temperatur od -200 do 1000°C i dla ciśnienia do 420 bar. Ciśnienie różnicowe jest rejestrowane za pomocą przetwornika różnicy ciśnień JUMO dTRANS p02/p20 DELTA i przetwarzane na proporcjonalny sygnał przepływu.

Sekcja pomiarowa R01 z kryzą jest stosowana dla szerokości nominalnych do DN 40 i jest przetwornikiem różnicy ciśnień z pierścieniową komorą próbkowania i fabrycznie montowanymi sekcjami wlotową i wylotową. Wkład pomiarowy jest zaprojektowany jako standardowa kryza zgodnie z DIN EN ISO 5167-2 i odpowiednio do warunków pracy. Inne wykonania płyt kryzy są dostępne na życzenie. Sekcje pomiarowe są dostarczane kompletnie zmontowane i gotowe do instalacji. W ten sposób redukowane są możliwe niedokładności pomiarowe spowodowane błędami w instalacji.

Dla średnic nominalnych od DN 50 do DN 1000 stosowana jest kryza jednoczęściowa R02. Wkład pomiarowy jest zaprojektowany jako standardowa kryza zgodnie z DIN EN ISO 5167-2 i nie może być wymieniony. Kompaktowa konstrukcja umożliwia montaż bloku zaworowego i przetwornika różnicy ciśnień bezpośrednio na przetworniku różnicy ciśnień. Koszty instalacji są niższe, ponieważ nie ma potrzeby instalowania przewodów różnicowania ciśnienia. JUMO flowTRANS DP R02 jest dostępny w wersji kompaktowej lub oddzielnej. Na życzenie dostępne są również inne kształty kryz.

Obszary zastosowania tych systemów to przemysł stalowy, szklarski i elektrownie. Można je jednak znaleźć również w technologii wody i ścieków oraz w zakładach chemicznych. W różnych gałęziach przemysłu są one stosowane w instalacjach pomocniczych do pomiaru sprężonego powietrza, pary i innych mediów pomocniczych.

Czy mają Państwo jakieś pytania?


Rzecznik prasowy

Michael Klose +49 661 6003-2346 +49 661 6003-2346