Software do programowania sterowników PLC JUMO smartWARE
PRODUKTY

Oprogramowanie PLC JUMO smartWARE Program – twoja przepustka do inteligentnej automatyki przyszłości

Szukasz bezproblemowego, przyjaznego dla użytkownika oprogramowania PLC, które zrewolucjonizuje sposób obsługi i monitorowania systemów? Takie właśnie jest JUMO smartWARE! W dzisiejszych czasach, szybkość i efektywność procesów w przemyśle są kluczowymi czynnikami sukcesu. Aby sprostać tym wymaganiom, opracowaliśmy oprogramowanie oparte o przeglądarkę internetową JUMO smartWARE Program, które umożliwia intuicyjne tworzenie i edycję programów technologicznych na sterownik PLC JUMO variTRON 500. Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu producenci instalacji oraz operatorzy zyskują narzędzie, które pomaga w zoptymalizowaniu procesów i osiągnięciu lepszej wydajności. Czytaj dalej i dowiedz się więcej!

Czym dokładnie jest oprogramowanie JUMO smartWARE i jak współpracuje ze sterownikiem PLC JUMO variTRON 500?

Sterowniki PLC JUMO variTRON 500

Aby opowiedzieć czym jest program JUMO smartWARE musimy zacząć od przybliżenia Ci naszego bestsellera– sterownika PLC variTRON 500. Ta jednostka centralna ze sterownikiem PLC została zaprojektowana tak, by spełnić wymagania aplikacji przemysłowych – jest skalowalna, modułowa oraz posiada edytor konfiguracji i danych procesowych dostosowany do potrzeb klienta.

JUMO variTRON 500 współpracuje z Codesys – jednym z najbardziej popularnych środowisk do programowania sterowników PLC. Dzięki temu możliwe jest wprowadzenie dowolnych zmian dostosowanych do specyficznych wymagań aplikacji.


sterownik PLC

Sterownik PLC JUMO variTRON 500 rozszerza swoje funkcje dzięki oprogramowaniu JUMO smartWARE (

sterownik PLC

Nowość! Sterowniki PLC JUMO variTRON 500 touch posiadające panel HMI

Oprogramowanie do sterowników PLC JUMO smartWARE Program

Program JUMO smartWARE umożliwia programowanie sterowników PLC variTRON 500 i rozszerza ich możliwości. SmartWARE to zaawansowane, oparte na przeglądarce internetowej oprogramowanie, dzięki któremu w prosty sposób stworzysz i edytujesz programy technologiczne i procedury na JUMO variTRON 500. Ponadto zapewnia ono wydajną analizę danych pomiarowych oraz posiada funkcję alarmowania.

Wyobraź sobie, że możesz w czasie rzeczywistym monitorować np. temperaturę w piecu lub śledzić przepływ wody w procesie produkcyjnym. JUMO SMARTWARE Program umożliwia to, zapewniając proste i skuteczne rozwiązanie złożonych problemów automatyki.


Oprogramowanie przemysłowe do sterownika PLC JUMO smartWARE – zalety

Intuicyjny interfejs

Interfejs użytkownika w JUMO smartWARE Program został zaprojektowany w sposób intuicyjny i przyjazny, co ułatwia obsługę i zapewnia szybkie oswojenie się z oprogramowaniem. Graficzny edytor i narzędzia programistyczne są łatwe w użyciu, umożliwiając szybkie tworzenie, edycję i modyfikację programów technologicznych.

Kroki procesowe

JUMO SmartWARE wyposażony jest w bibliotekę wstępnie skonfigurowanych bloków funkcyjnych, które umożliwiają łatwe i szybkie zaprogramowanie złożonych funkcji. JUMO smartWARE Program oferuje zestaw gotowych kroków procesowych, które można wykorzystać podczas tworzenia programów technologicznych.

Gotowe kroki procesowe są wcześniej zdefiniowanymi etapami lub operacjami, które mogą być wstawiane do programów jako sekcje. Dzięki temu nie musisz od podstaw tworzyć każdego kroku, co znacznie przyspiesza proces konfigurowania programów. Przykłady gotowych kroków procesowych to np. wędzenie, peklowanie, suszenie, mycie itp.

Alarmowanie

Kolejną unikalną cechą JUMO smartWARE jest zintegrowany system zarządzania alarmami, który pozwala na wizualne przedstawienie stanu procesu na ekranie komputera użytkownika. Dzięki temu użytkownicy mogą w czasie rzeczywistym rozpoznawać potencjalne problemy i podejmować niezbędne działania w celu uniknięcia awarii systemu. Umożliwia on także informowanie o stanie alarmowym poprzez m.in. wiadomość SMS.

Programowanie PLC nigdy nie było tak proste

Nie jest Ci potrzebny programista PLC ani wyjątkowe umiejętności! Przy użyciu systemu JUMO variTRON i nowego graficznego edytora programów JUMO smartWARE Program, rozwiązania specyficzne dla klienta mogą być skonfigurowane przy niewielkim wysiłku i bez umiejętności programowania.


SmartWARE Program składa się z gotowych kroków procesowych, dzięki czemu obsłużysz go bez nauki programowania

Zastosowanie oprogramowania PLC w branży przemysłowej

Procedury produkcji w wielu branżach przemysłowych np. w przetwórstwie mięsa czy produkcji napojów można zasadniczo sprowadzić do kilku podstawowych procesów. Fakt ten wykorzystują System automatyki JUMO variTRON 500 oraz edytor graficzny JUMO smartWARE Program, które umożliwiają łatwe szybkie i łatwe tworzenie gotowych receptur i etapów procesu.

Użytkownik ma do dyspozycji predefiniowane kroki procesu inżynierii procesowej. Definiuje to różne funkcje podstawowe, które wymagają jedynie sparametryzowania. Sekwencja poszczególnych zdefiniowanych kroków procesowych daje w efekcie gotowe programy dla wytwarzania różnych produktów. Dla każdego kroku procesu można zdefiniować m.in. wartości zadane i czas trwania odcinka programu. Ponadto inżynier instalacji może wykorzystać etapy procesu w systemie, aby zapewnić, że użytkownik końcowy nie będzie manipulował elementami instalacji.

Z powodzeniem stosują to rozwiązanie klienci z branż takich jak m.in.:

  • Przetwórstwo mięsne
  • Przemysł napojów
  • Czyszczenie CIP i SIP
  • HVAC
Wybór programu – czyszczenie CIP i SIP

Wybór programu – czyszczenie CIP i SIP

Wybór programu – przetwórstwo mięsne

Wybór programu – przetwórstwo mięsne

Przykład kroków procesowych

Przykład kroków procesowych

Wybór programu – HVAC

Wybór programu – HVAC

Podgląd w czasie rzeczywistym procesu przygotowania kiełbasy

Podsumowanie – programowanie PLC z programem JUMO SmartWARE

Podsumowując, JUMO Smartware to oprogramowanie do programowania sterowników PLC, które zoptymalizuje Twój proces produkcyjny. Dzięki przyjaznemu interfejsowi, łatwej konfiguracji, kompatybilności ze wszystkimi głównymi systemami operacyjnymi, możliwościom adaptacji i szerokim możliwościom integracji, nie dziwi fakt, że tak wielu producentów wybiera JUMO Smartware. Wypróbuj go i przenieś swoją działalność na wyższy poziom!

JUMO smartWARE zapewnia użytkownikom kompleksową platformę do konfigurowania, programowania PLC i wizualizacji systemów pomiarowych i sterujących w różnych branżach. Jego innowacyjne funkcje wspierają efektywną automatyzację i zarządzanie danymi, co czyni go niezbędnym narzędziem w nowoczesnych zakładach przemysłowych do sterowania procesami. Dzięki smatWARE nie będziesz miał problemu z samodzielnym programowaniem sterowników PLC!