Umów się na spotkanie

Jan Peszyński

Inżynier Sprzedaży - biuro JUMO Wrocław

Telefon:

+48 71 339 32 84 Zapisz się na spotkanie teraz

Zarezerwuj termin

Artur Sabas

Regionalny Inżynier Sprzedaży

Telefon:

+48 609 600 057 Zaplanuj spotkanie już teraz

Akwakultury

Jakość wody robi różnicę

Na całym świecie coraz więcej ryb i skorupiaków jest hodowanych na komercyjnych farmach w akwakulturach: w stawach, zbiornikach hodowlanych, zagrodach sieciowych i klatkach sieciowych. Spośród różnych gatunków ryb do tego rodzaju hodowli szczególnie dobrze nadają się ryby słodkowodne, takie jak karp czy tilapia, jak również ryby morskie, takie jak łosoś, leszcz, halibut czy tuńczyk. Akwakultura jest obecnie najszybciej rozwijającym się sektorem w produkcji żywności. Producenci i operatorzy systemów wiedzą, jak skomplikowana i wymagająca jest hodowla ryb w akwakulturach. Decydującym czynnikiem jest jakość wody, która zależy od niezawodnych procesów i dokładnej techniki pomiarowej. JUMO jest tutaj niezawodnym partnerem.

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr

Basen hodowlany

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr

Systemy ogrodzeń siatkowych

Systemy ogrodzeń siatkowych

Zdalny monitoring farm akwariowych z systematycznym podejściem

Farmy wodne hodują tysiące młodych ryb aż do etapu uboju. Sukces hodowlany i maksymalna wydajność zależą w dużej mierze od dobrostanu zwierząt. Wystarczające zaopatrzenie w tlen jest niezbędne i dlatego musi być stale monitorowane. Modułowy system pomiarowo-sterujący JUMO AQUIS touch S w połączeniu z optyczną sondą tlenu JUMO digiLine O-DO zapewnia ciągłe i niezawodne dane pomiarowe w czasie rzeczywistym. Za pomocą cyfrowego interfejsu z sondy można również odczytać temperaturę. Kontrolując te dwa parametry sposób wyciągnąć wnioski na temat procesu wzrostu ryb oraz ilości zużytej przez nie karmy. Na podstawie tych danych możliwe jest zoptymalizowanie ilość i czasu podawania karmy oraz dostosowanie ich do potrzeb populacji ryb.

Pełna kontrola

z JUMO AQUIS touch S

Do JUMO AQUIS touch S można podłączyć dodatkowe czujniki i określić warunki środowiskowe wewnątrz i na zewnątrz poszczególnych klatek poprzez określenie takich wielkości pomiarowych jak wartość pH, przewodność lub mętność. Proste sterowanie danymi za pomocą systemu sterowania lub urządzeń mobilnych jest możliwe dzięki zastosowaniu w JUMO AQUIS touch S interfejsu Ethernet lub dzięki podłączeniu technologii radiowych.

JUMO AQUIS touch S

JUMO AQUIS touch S mierzy i kontroluje szeroki zakres zmiennych pomiarowych

image alt text

Transport żywych ryb

Mobilny, ogólnoświatowy dostęp do ważnych danych pomiarowych

Ryby muszą być transportowane w taki sposób, aby bezpiecznie dotarły do celu. W każdym zbiorniku należy jednocześnie kontrolować stężenie tlenu i temperaturę. Urządzenia pomiarowe i sterujące serii JUMO AQUIS touch z rozszerzoną funkcjonalnością JUMO digiLine umożliwiają podłączenie do sześciu cyfrowych czujników tlenu JUMO digiLine O-DO. Temperaturę można odczytać za pomocą czujnika temperatury wbudowanego w sondę.

Dowiedz się więcej o naszych rozwiązaniach

Dies ist ein Pflichtfeld.
Dies ist ein Pflichtfeld. [required]; Bitte in diesem Feld nur die Zeichen "a-z" oder "A-Z" eingeben. [Eingabe von Ziffern]; Bitte geben Sie Ihren vollständigen Namen ein.[nur 1 Zeichen eingegeben]
Dies ist ein Pflichtfeld. [required]; Bitte in diesem Feld nur die Zeichen "a-z" oder "A-Z" eingeben. [Eingabe von Ziffern]; Bitte geben Sie Ihren vollständigen Namen ein. [nur 1 Zeichen eingegeben]
Proszę wybrać opcję

Dołożymy starań aby odpowiedź na Twoje zapytanie była możliwie najbardziej satysfakcjonująca. Zebrane w tym kontekście dane będą przez nas przechowywane. W celu sprawnego rozpatrzenia Państwa zapytania konieczne jest wypełnienie wszystkich dostępnych pól (tylko pola oznaczone * są obowiązkowe). Państwa dane zostaną wykorzystane jedynie celem przetworzenia zapytania w ramach procesu biznesowego. W szczególności nie przekazujemy żadnych danych osobom trzecim. Zastrzegamy sobie prawo do statystycznej oceny anonimowych rekordów danych.