JUMO_PI_2147_plastoSENS
PROJEKTY KLIENTÓW ZOSTAŁY Z POWODZENIEM WDROŻONE W RÓŻNYCH BRANŻACH

JUMO plastoSENS T: technologia czujników z tworzyw sztucznych wchodzi do przemysłu

Jesienią 2017 roku firma JUMO zaprezentowała technologię plastoSENS, innowacyjny i unikalny na skalę światową proces produkcji technologii pomiaru temperatury z wysokowydajnych tworzyw sztucznych. Od tego czasu zostały wdrożone pierwsze indywidualne projekty klientów.

Pliki do pobrania

Zdjęcie prasowe
(JPG, 410.7 kB)
Wizytówka
( VCF, 246 B)

Czujniki temperatury JUMO plastoSENS T są odporne na napięcie i wibracje oraz całkowicie wodoszczelne. Ponadto, charakteryzują się absolutną swobodą projektowania i dopasowują się do danej sytuacji montażowej. Oprócz 4 standardowych produktów dla różnych obszarów zastosowań, dostępne są również różne wersje specjalne. Te produkty JUMO plastoSENS zostały opracowane w ścisłej współpracy z klientami.

 

Specjalna produkcja dla uzwojeń silników

Czujniki montowane w wężach izolacyjnych były do tej pory zwykle stosowane do pomiaru temperatury w uzwojeniach silników. Często powodowało to brak szczelności i ryzyko pęknięcia czujnika. Innym problemem była stosunkowo niska wytrzymałość dielektryczna. Dlatego we współpracy z różnymi znanymi producentami opracowano czujnik JUMO plastoSENS T, który nie posiada tych wszystkich wad. Czujnik ten może być stosowany w zakresie temperatur od -40 do 200°C, może być łatwo wklejony w uzwojenie silnika i posiada odporność na napięcie impulsowe do 8 kV. Ponadto czujnik sprawia wrażenie odpornego na wstrząsy o sile ponad 100 g i może być stosowany jako sonda pomiarowa zgodna z normą wg DIN EN 61800-5-1:11-2017.

 

Pomiar temperatury w pralkach i suszarkach klasy premium

JUMO opracowało 2 produkty JUMO plastoSENS T do monitorowania temperatury w pralkach i suszarkach w środowisku profesjonalnym. Do pomiaru temperatury powierzchni zaprojektowano czujnik, który może być automatycznie ładowany w zakładzie produkcyjnym klienta i który jest zoptymalizowany do obsługi przez robota. Zastosowano tu mieszankę materiałów z tworzywa sztucznego przewodzącego ciepło i nieprzewodzącego ciepła, które są ze sobą trwale połączone.

Do pomiaru temperatury suszarni opracowano ekonomiczny i łatwy w montażu czujnik z 2 sensorami. Ma on szczególnie dobrą przewodność cieplną i dlatego reaguje bardzo szybko.
Sensory zastosowane w tej sondzie to 2 szklane diody NTC typu DO-35, które mogą być stosowane tak samo jak platynowe czujniki cienkowarstwowe i inne warianty w procesie formowania wtryskowego JUMO.

 

DFM - digital free-form multisensor technology / cyfrowa technologia multisensorowa o swobodnym kształcie

Ten projekt pozwala JUMO spojrzeć w przyszłość technologii czujników z tworzywa sztucznego. W centrum uwagi znajduje się tak zwany system modułowy, w którym czujniki różnych wielkości pomiarowych, takich jak temperatura, wilgotność, ciśnienie lub siła, są zainstalowane w obudowie z tworzywa sztucznego. Poprzez pozyskiwanie energii moduły same zaopatrują się w energię. Sygnały z czujników są przesyłane bezprzewodowo za pomocą interfejsu Bluetooth. Do odbiornika bramowego można podłączyć do 16 takich modułów czujników.

Pierwszy planowany rozwój tej technologii zakłada rozszerzenie istniejącego czujnika powierzchniowego do rur JUMO plastoSENS T04 poprzez moduł DFM. Każda z 3 czujników powierzchniowych może pracować bez dodatkowego zasilania, wykorzystując moduł, który bezprzewodowo przesyła sygnały pomiarowe.Czy mają Państwo jakieś pytania?


Rzecznik prasowy

Michael Klose +49 661 6003-2346 +49 661 6003-2346