Insert your alternative text
INNOWACYJNE ROZWIĄZANIE KOMPAKTOWE SIL I PL DLA TEMPERATURY

JUMO Safety Performance: Bezpieczeństwo funkcjonalne - bezproblemowo!

SIL (Safety Integrity Level) i PL (Performance Level) stale zyskują na znaczeniu w przemyśle procesowym, jak również w budowie maszyn i urządzeń. Jednak w praktyce użytkownicy często napotykają na złożone wyzwania. Dlatego JUMO połączyło swoje doświadczenie w zakresie produktów i rozwiązań w tych dziedzinach, tworząc nową markę JSP (JUMO Safety Performance). Oprócz własnego logo produkty JSP można rozpoznać po oznaczeniu identyfikacyjnym z żółtym kolorem sygnalizacyjnym.

Pliki do pobrania

Zdjęcie prasowe
(JPG, 457.6 kB)
Wizytówka
( VCF, 246 B)

Kluczowym elementem JUMO Safety Performance jest kompaktowy, jednokanałowy sterownik bezpieczeństwa z możliwością wyboru redundantnych sygnałów wejściowych dla mierzonej temperatury. Sterownik ten może osiągnąć SIL 3 lub PL e. W przypadku połączenia ogranicznika temperatury/czujnika temperatury bezpieczeństwa JUMO safetyM i certyfikowanej technologii czujników JUMO cały łańcuch SIL - składający się z czujnika, sterownika i elementu wykonawczego - jest już obliczony i dostarczony z odpowiednią deklaracją producenta.

JUMO safetyM STB/STW Ex nadaje się również do zastosowań ATEX/IECEx/EAC. Urządzenie spełnia wymagania dyrektywy w sprawie urządzeń ciśnieniowych i maszyn. Szczególną zaletą jest to, że rozwiązanie to można zastosować w prawie wszystkich wariantach sond temperaturowych JUMO.

Nie jest wymagany skomplikowany sterownik, więc do uruchomienia nie jest potrzebna wiedza z zakresu programowania. Korzyści dla użytkowników są oczywiste. Nie muszą oni przeprowadzać skomplikowanych obliczeń, oszczędzają na dokumentacji i kosztach inżynieryjnych.

 

Rozwiązania dla innych wielkości mierzonych


JUMO oferuje również rozwiązania SIL i PL dla innych wielkości pomiarowych, takich jak ciśnienie, poziom lub przepływ. Klienci otrzymują tu wszystkie wartości charakterystyczne związane z bezpieczeństwem, na podstawie których można przeprowadzić niezbędne obliczenia. JUMO oferuje również szereg różnych wysokiej jakości przetworników fizycznych, które mogą być stosowane w tym zakresie. Należą do nich JUMO dTRANS p20 lub przepływomierze elektromagnetyczne z serii JUMO flowTRANS MAG. Inne produkty JUMO, które od teraz będą oferowane w żółtej wersji JSP, to wielofunkcyjny przetwornik czteroprzewodowy JUMO dTRANS T06, dwukanałowy przetwornik temperatury JUMO dTRANS T07, zasilacz/wzmacniacz separujący Ex-i oraz termostat natynkowy JUMO exTHERM-AT w wersji przeciwwybuchowej.

 

Optymalne prowadzenie

 

Obok rozwoju produktów i rozwiązań JUMO Safety Performance stawia na wysoki poziom kompetencji doradczych. Pracownicy JUMO zostali przeszkoleni jako eksperci w zakresie produktów JSP dzięki naszej wewnętrznej koncepcji szkoleniowej. Pracownicy ci posiadają dogłębną wiedzę w zakresie zastosowania JUMO safetyM, techniki pomiaru temperatury/ciśnienia/przepływu, ochrony przeciwwybuchowej i oczywiście bezpieczeństwa funkcjonalnego (SIL i PL). SIL skills network służy pomocą na całym świecie dzięki swojej obszernej wiedzy fachowej. Połączenie wysokiej jakości produktów i obszernej wiedzy eksperckiej sprawia, że JUMO Safety Performance jest inteligentnym, kompletnym rozwiązaniem dla różnych branż i zastosowań.


Czy mają Państwo jakieś pytania?


Rzecznik prasowy

Michael Klose +49 661 6003-2346 +49 661 6003-2346