Image alt text 1

Image description 1

Image alt text 2

Image description 2

Ostrzeżenie

Ostrzeżenie

Znaleziono niepoprawną konfigurację. Skontaktuj się z administratorem.

 

Tylko to, co najlepsze, jest wystarczająco dobre I Fontijne Presses

Studium przypadku - FONTIJNE PRESSES

Studium przypadku - FONTIJNE PRESSES

Rozwiązania z zakresu techniki regulacyjnej dla pras Frontijne – termopara, przetwornik ciśnienia i regulator temperatury JUMO

Co łączy produkty stosowane w obronności, medycynie, lotnictwie i Formule 1? Są tak bezpieczne, że wypadki spowodowane wadliwymi materiałami niemal nie mają miejsca. Przed tym wyzwaniem stanęła firma Fontijne Presses B.V. z Delft, która dostarcza prasy do badań nad jakością polimerów, gumy i kompozytów. By zoptymalizować jedną ze swoich linii, firmie Fontijne Presses niezbędne były cyfrowe jednostki odczytowe, dokładne termopary i niezawodne przetworniki ciśnienia. W tym celu nawiązała współpracę z JUMO.

Zadanie – pomiar temperatury i ciśnienia

Polimery, guma i kompozyty są obecnie szeroko stosowane w produktach konsumenckich gospodarstwa domowego, medycznych i przemysłowych. Prasy Fontijne Presses są również używane między innymi w przemyśle laminacyjnym i drzewnym, na uniwersytetach i w centrach badawczych. W związku z tym Fontijne Presses B.V poszukiwała cyfrowych jednostek odczytowych i sterujących najwyższej jakości, by zoptymalizować linię produkcyjną.

Proces produkcji

W celu zbadania jakości gumy, ośrodki badawcze pobierają próbkę z partii produkcyjnej i tłoczą ją do formy. Następnie próbka musi być najpierw zwulkanizowana (np. zgodnie z normą ASTM D 3182), po czym jest gotowa do użycia w testach rozciągania lub do badań gęstości, lepkości Mooney'a, zawartości popiołu, bromu i chloru. Prasy płytowe firmy Fontijne Presses mogą być używane do produkcji próbek polimerów PE, PP, PS i ABS. W końcu, aby dokładnie określić właściwości fizyczne polimerów, wymagane są próbki, które są ściskane w kontrolowanych warunkach zgodnie z międzynarodowymi normami. Następnie, właściwości takie jak wytrzymałość na rozciąganie, zginanie i uderzenia mogą być testowane z użyciem tych próbek.

Prasy Frontijne i ich zastosowanie

Ponadto, sprasowane próbki polimerów są również wykorzystywane do testów kolorystycznych, analizy starzenia się pod wpływem czynników atmosferycznych oraz analizy XRF. Prasy firmy Fontijne Presses są również wykorzystywane do badań nad materiałami kompozytowymi. Kompozyt to materiał, który składa się z kilku komponentów o różnych właściwościach. Często odnosi się to do tworzyw sztucznych wzmocnionych włóknami, takimi jak włókno szklane, aramidowe, węglowe i nanorurki. Nanorurki węglowe mają wiele interesujących właściwości, dzięki którym znajdują szerokie zastosowanie, m.in. w nanotechnologii, elektronice i optyce. Konstrukcje wzmocnione włóknem szklanym są szeroko stosowane w przemyśle lotniczym i stoczniowym m.in. w kadłubach szybkich jachtów i samolotów. Glare, kompozyt produkowany przez firmę Fokker, składający się z włókna szklanego i aluminium, jest stosowany w Airbusie A380.

Konstrukcje wzmocnione włóknem węglowym mają wysoką sztywność i są stosowane na przykład w Formule 1. Również rowery wyścigowe są często wyposażone w tę konstrukcję. Konstrukcje wzmocnione aramidem charakteryzują się wysoką odpornością na uderzenia i wytrzymałością, są stosowane w kamizelkach kuloodpornych i drzwiach.

Tylko to, co najlepsze jest wystarczająco dobre I Fontijne

Podejście do rozwiązania

Oprócz istniejącej serii pras w pełni automatycznych, we wszystkich rodzajach konfiguracji i wersji, aż do całkowicie niestandardowych, firma Fontijne Presses opracowała LabManual 50. Jak sama nazwa wskazuje, LabManual 50 jest ręcznie obsługiwaną hydrauliczną prasą laboratoryjną. Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom i niewielkiej wadze może być łatwo zainstalowana na każdym stole laboratoryjnym w celu przygotowania próbek do kontroli jakości oraz do celów badawczo-rozwojowych.Rezultat projektu

Cyfrowe urządzenia sterujące i wyświetlające firmy JUMO

Regulator temperatury PID

Mniejsza prasa została zaprojektowana specjalnie do prasowania cienkich warstw do analiz FTIR lub do przygotowania próbek z reaktora PB1. Prasa LabManual 50 jest prosta i szybka w obsłudze. Jest przeznaczona, szczególnie do zastosowań wymagających wielokrotnego prasowania w celu uzyskania jednorodnego materiału lub usunięcia próbki. LabManual 50 może sprostać wymaganiom prasowania do 50 kN i 200°C, ale umożliwia również stosowanie znacznie niższych sił zamykania. Mimo że prasa ta jest obsługiwany ręcznie, posiada wiele cyfrowych elementów sterujących i odczytowych, takich jak cyfrowy regulator temperatury i system sterowania PID. Urządzenie posiada również zintegrowany wyświetlacz LCD, który pokazuje siłę zamykania ustawioną przez pompę ręczną.

Termopara z kablem przyłączeniowym

W tym i większych modelach serii LabManual firma Fontijne Presses zastosowała elementy pomiarowe firmy JUMO, takie jak m.in. termopara z kablem przyłączeniowym i przetwornik ciśnienia. Termopara JUMO idealnie sprawdzi się do pomiaru wysokich temperatur, nawet do 600°C. Ponadto jest odporna na utlenianie.

Przetwornik ciśnienia

Prasa LabManual 50 z certyfikatem CE została zaprojektowana z myślą o bezpieczeństwie, a ergonomiczna konstrukcja i prosta obsługa ułatwiają życie technikom laboratoryjnym. Użyty w prasie przetwornik ciśnienia JUMO MIDAS H20 HP jest odporny na wstrząsy i wibracje oraz niewrażliwy na skoki ciśnienia