Mechaniczny termostat natynkowy do zastosowań ATEX i SIL

Maksymalna niezawodność procesu dzięki JUMO exTHERM S200

Termostat natynkowy JUMO exTHERM S200 posiada dopuszczenie SIL 2 zgodnie z DIN EN 61508 i uzupełnia bogate portfolio JUMO w zakresie techniki bezpieczeństwa. Dostępny jest jako monitor temperatury, monitor temperatury bezpieczeństwa i ogranicznik temperatury bezpieczeństwa. Wersja [Ex i] może być stosowana bezpośrednio w strefie 1 lub 21. Dodatkowe osłony termiczne umożliwiają zastosowanie w strefie 0.

JUMO exTHERM S200 jest dostępny jako pojedynczy lub podwójny termostat z kapilarą lub sztywnym trzpieniem. Mikroprzełącznik służy jako elektryczny element przełączający. Urządzenie działa na zasadzie zmiany ciśnienia w układzie zamkniętym. Zakresy regulacji zawierają się w przedziale od -20 do +500 °C.

Dzięki standardowej obudowie przemysłowej i zastosowaniu zacisków push-in, JUMO exTHERM S200 można łatwo zamontować i bezpiecznie podłączyć. Tak zwany obwód NAMUR (rezystory o wartości 10 kΩ i 1 kΩ) jest już zainstalowany. Dzięki solidnej konstrukcji możliwe jest stosowanie w temperaturze otoczenia od -40 °C do +75 °C. Oddzielna ochrona przed warunkami atmosferycznymi lub podobne środki ochronne zwykle nie są konieczne. Termostat natynkowy posiada stopień ochrony IP54, opcjonalnie dostępny jest również IP65.

Niewielkie nakłady na dopuszczenie dla użytkownika i proste wdrożenie w procesach termicznych powodują, że JUMO exTHERM S200 znajduje szerokie zastosowanie w produkcji kotłów przemysłowych, urządzeń do regulacji temperatury, instalacji destylacyjnych lub węzłów cieplnych.


Czy mają Państwo jakieś pytania?


Szef Biura Prasowego

Michael Brosig +49 661 6003 9293 Michael.Brosig@JUMO.net +49 661 6003 9293